Tadeusz Rydzyk jest bez wapienia postacią kontrowersyjną. W mediach bez problemu możemy przeczytać o jego luksusowym życiu i przedsiębiorczej osobowości. Jednak teraz na jaw wyszła tajemnica, o której ojciec dyrektor zakazał mówić.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest postacią równie kontrowersyjną co tajemniczą. Informacje o jego drogich samochodach i luksusowym życiu krążą w mediach od lat. Jednak przeszłość założyciela Radia Maryja, a w szczególności jego dzieciństwo i informacje o rodzinie nie są już tak często przytaczane.

Sam duchowny bardzo mało mówi o swoich najbliższych, ale dzięki dziennikarskiej książce pod tytułem „Imperator” możemy poznać sekrety, o których ojciec Tadeusz Rydzyk zakazał mówić.

Tadeusz Rydzyk: kim byli jego rodzice?

Ojciec Rydzyk urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu. Jego matka miała na imię Stanisława, a jej nazwisko panieńskie brzmiało Piątek. Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa dotycząca ojca duchownego, ponieważ nie miał wcale na nazwisko Rydzyk.

Mąż matki ojca Rydzyka nazywał się Franciszek Rydzyk i zginął w obozie koncentracyjnym w 1941 roku, czyli na kilka lat przed narodzinami Tadeusza. Więcej o prawdziwym ojcu duchownego zdradza jeden z mieszkańców Olkusza.

– Kordaszewski się nazywał. Bronisław. Ojciec Rydzyk nawet jest podobny do tego Kordaszewskiego. Ten jej późniejszy Kordaszewski to był dobry człowiek. Za okupacji w obozie go zamknęli razem z Rydzykiem. Franek był starszy i mówi tak: „Ja już nie przeżyję, jak ty przeżyjesz, zaopiekuj się moją rodziną”. No i ten się zaopiekował, a jak się zaopiekował, to się urodził ksiądz Tadeusz – mówił.

Według tych słów ojciec dyrektor pochodzi z nieprawego łoża, nie dziwi więc fakt, że sam nie wspomina o tym fakcie i zabrania komukolwiek o tym mówić. Ojciec Rydzyk swoim zwolennikom kojarzy się z obrońcą kościelnych ideałów, a taka informacja mogłaby bardzo zaszkodzić jego wizerunkowi.

Kim jest Tadeusz Rydzyk?

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest polskim duchownym należącym do zakonu redemptorystów. To założyciel i dyrektor Radia Maryja oraz telewizji Trwam. Dodatkowo jest współzałożycielem i prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis oraz założycielem i byłym rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

PRZECZYTAJ: Kaczyński się wygadał! Ujawnił, że ukrywa to przed Polakami

PRZECZYTAJ: Zamach na prezydenta! Eksplozja tuż nad jego głową

PRZECZYTAJ: Szok! Dziennikarka TVN fizycznie zaatakowana w relacji na żywo

PRZECZYTAJ: Hodowca pozbył się 5-miesięcznego szczeniaka. Powód Cię bardzo oburzy

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa


10 nieślubnych dzieci, które zdobyły wielką sławę [ZDJĘCIA]

źródło: se.pl