O ostatnich poczynaniach Rydzyka mówi już cała Polska! Totalny absurd

O ostatnich poczynaniach Rydzyka mówi już cała Polska! Totalny absurd

Tadeusz Rydzyk i jego prywatna uczelnia otrzymały grant na organizację kierunku "Polityka gospodarcza, finanse i bankowość". By studiować na uczelni redemptorysty trzeba będzie spełnić kontrowersyjny wymóg.

Tadeusz Rydzyk prowadzi i współprowadzi dziś wiele inicjatyw. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu jest jedną z nich. WSKSiM jest uczelnią prywatną, która utrzymuje się z płaconego przez studentów czesnego. 

Nowy kierunek. Tadeusz Rydzyk poszerza ofertę uczelni

Jak informuje Onet.pl Tadeusz Rydzyk otworzy na swojej uczelni nowy kierunek. Studenci będą uczyli się na nim "Polityki gospodarczej, finansów i bankowości". Nie znamy póki co kadry akademickiej, ale jeszcze przed rekrutacją media wychwyciły nietypowy wymóg przyjęcia w mury uczelni. Sam kierunek powstał dzięki wsparciu udzielonemu z Narodowego Banku Polskiego. Kwota jest niebagatelna - uczelnia ojca Rydzyka dostanie na uruchomienie kierunku i jego organizację ponad 246 tys. zł. Studenci na nowym kierunku poznają podstawy finansów, etykietę w biznesie, prawo bankowe, czy patriotyzm gospodarczy. Za dwa lata zapłacą jedynie 500 zł czesnego. To wszystko za sprawą blisko ćwierćmilionowej dotacji z NBP.

Szokujący wymóg. Kwit od proboszcza warunkiem przyjęcia

WSKSiM będzie przyjmowała kandydatów z kompletem dokumentów wśród których ma być... opinia księdza proboszcza z parafii przyszłego żaka! Do takich informacji dotarła "Gazeta Wyborcza". – To jeden z wymaganych dokumentów. Jeśli ktoś go nie złoży, nie zostanie przyjęty – powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" koordynator uczelni. W ten sposób nawet nieprzyjęcie księdza po kolędzie może skutkować odrzuceniem aplikacji. Koordynator zapewnił, że o wszystkim będzie decydować specjalna komisja rekrutacyjna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oburzenie w środowisku akademickim

Zdaniem prof. Marcina Króla z Uniwersytetu Warszawskiego taki wymóg nie powinien w ogóle zaistnieć. - Gdy na taki kierunek pieniądze daje administracja państwowa i kończy się on wydaniem dyplomu akceptowanego przez państwowy system oświaty, to wymóg, aby proboszcz wydał nam opinię, uważam za absolutny skandal. To dla mnie nie do pojęcia - powiedział dla "Gazety Wyborczej". Wsparcie NBP jedynie pokazuje siłę powiązań ojca Rydzyka i jego ekonomicznego imperium z rządem PiS. Wedle oficjalnych i nieoficjalnych źródeł od 2015 roku inicjatywy Rydzyka zostały wsparte kwotą 76 mln zł!Najlepsze newsy dnia:

  1. Krytykował Rydzyka w telewizji. Został skazany, poniesie surowe konsekwencje
  2. Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! „Działa poza prawem, nie płaci za koncesję”
  3. Impreza niespodzianka dla męża. Zrób mu przyjęcie marzeń!
  4. Znaleźli go w ostatniej chwili. Biedny, porzucony psiak na skraju śmierci
  5. Tak pomaga ojciec Rydzyk! Aż wierzyć się nie chce, ręce opadają
Następny artykuł