Rydzykowi puściły nerwy jak nigdy. Słowa o powodzi w Polsce wyrywają z butów

Rydzykowi puściły nerwy jak nigdy. Słowa o powodzi w Polsce wyrywają z butów Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk znowu dał do myślenia swoim wiernym. Jego wymyślne porównania niejednokrotnie zadziwiały, ale teraz przeszedł samego siebie. Mówi nie tylko powodzi w Polsce, ale też porównuje ją do tego, co dzieje się wśród społeczeństwa.

Tadeusz Rydzyk długo czekał na właściwy moment, by wypowiedzieć te słowa. Powodzie w Polsce zainspirowały go do przemowy, podczas której zachowywał się, jakby był w prawdziwym amoku. Wszystko miało miejsce w ważnym dla Polaków miejscu - w Sanktuarium na Jasnej Górze.

Tadeusz Rydzyk porównuje powódź do ataków na Kościół

Ojca Tadeusza z Torunia nadal boli sukces filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" i daje temu ujście podczas kazań oraz przemów. Duchowny z ogromnym zacięciem broni instytucji Kościoła, uciekając się nawet do koszmarnych porównań.

- Nieraz potop nas zalewał  i teraz nas zalewa potop. Nie myślę tylko o tej klęsce, zwłaszcza na południu Polski, ale zalewa nas potop, który powodują przeróżne organizacje antyewangelizacyjne - dało się usłyszeć na Jasnej Górze.

Jego słowa wywołały prawdziwą dyskusję, szczególnie początek sam kazania, gdy użył porównania klęski żywiołowej do ataków na duchownych i innych członków Kościoła.

"Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin"

Wierni jeszcze dobrze nie przyjęli do siebie słów, które przed chwilą padły z ust Tadeusza Rydzyka, a prowadzący mszę zaszokował ich po raz drugi. Tym razem przesadził, gdy w kazaniu użył nazwisk największych zbrodniarzy i ludobójców.

- To poniewieranie kapłanów dlatego, że jakiś znalazł się, może zasłabł, może mu się coś z sercem zrobiło, może z głową. I to, że upadł, że zgrzeszył, nawet najgorzej - nie znaczy, że wszyscy są tacy kapłani. Dziękujemy za kapłanów i kochajcie kapłanów. Jak chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, chociażby w XX wieku, to uderzali w kapłanów. Tak robił Hitler, tak robił Lenin i Stalin, a teraz idzie na nas marksizm - grzmiał Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Widzimy to w mediach, widzimy w tym ataku na Kościół katolicki – z tymi strasznymi sprawami, o których słyszymy codziennie wśród polityków, wśród tak zwanych dziennikarzy, ale raczej nazwać: manipulatorów. Widzimy, że to jest atak, to jest potop. Chcą utopić naszą wiarę, chcą utopić zaufanie do Kościoła - kontynuował duchowny, znów nawiązując do powodzi, do potopu.

Słowa Ojca Dyrektora na pewno nie są na miejscu, nie tylko w sytuacji tragedii, której doświadczają w dalszym ciągu mieszkańcy południowej Polski, ale też w sytuacji użycia kontrowersyjnego porównania odnośnie wydarzeń w Kościele.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  2. Barbara Kurdej-Szatan ZDEMOLOWAŁA studio nagrań. Powód jest tak absurdalny, że aż wstyd mówić o tym głośno. Będziecie w szoku!
  3. Afera wokół żony Sławomira na festiwalu Polsatu. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, ona wystąpiła bez bluzki?!
  4. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  5. Gwiazda „Big Brothera” znaleziona martwa w domu. Do dziś nie wyjaśniono jej tajemniczej śmierci
  6. Prawie rok po śmierci Kory na jaw wychodzą okropne szczegóły. Nie tak wyobrażali sobie ostatnie pożegnanie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News