Rydzyk straszy Polaków i apeluje o datki. Brak wpłaty to "grzech zaniedbania"

Rydzyk straszy Polaków i apeluje o datki. Brak wpłaty to "grzech zaniedbania" Źródło: wikipedia/potr_drablik/

Tadeusz Rydzyk znów zaskakuje wiernych. Duchowny wystosował apel, w którym prosi o wpłacanie datków na bardzo szlachetny cel. Okazuje się, że jego zdaniem, każdy kto nie dokona wpłaty, dopuści się grzechu zaniedbania, co może nie być pozytywnie rozpatrywane po naszej śmierci.

Tadeusz Rydzyk wydał specjalny komunikat do wszystkich Polaków. Duchowy prosi o wpłacanie datków na wyjątkowy cel, który ponoć może wiele zmienić w życiu tych najmłodszych. Co więcej, Rydzyk przedstawia nie tylko pozytywne aspekty dokonania wpłaty, ale również te kwestie, które mogą zostać wypełnione, gdy nie przekażemy darowizny. Zapewne niejeden wierny jest teraz przerażony. 

Tadeusz Rydzyk apeluje 

Na oficjalnej stronie Radia Maryja, duchowny z Torunia zdecydował się zamieścić specjalny wpis z bardzo wyjątkowym przesłaniem. Nie jest tajemnicą, że Rydzyk jest nie tylko księdzem, ale i obrotnym przedsiębiorcą, o czym już niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać i co tylko potwierdzają jego liczne inwestycje, wciąż zapełniające się konto bankowe, czy luksusowe samochody. Większość osób wie również, że ksiądz postanowił działać na rzecz młodych osób w Fundacji Nasza Przyszłość. Teraz Rydzyk zwrócił się do Polaków z wyjątkową prośbą. 

- Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej – religijnie i patriotycznie – Wasze dzieci i młodzież. Chodzi o możliwość przekazania 1% z podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Wszyscy płacą te podatki – emeryt, rencista i pracujący. W sprawozdaniu podatkowym wpiszcie ten numer, jeżeli na coś innego jeszcze nie wpisujecie: 0000091141- czytamy na stronie Radia Maryja. 

Ten gest może okazać się dla nas bardzo korzystny 

Okazuje się, że zdaniem Tadeusza Rydzyka, wpłacenie zaledwie 1 % podatku może okazać się korzystne nie tylko dla młodych osób, ale i dla tych, którzy zdecydują się przekazać 1 procent. Duchowny wyznał, że dla tych, którzy zdecydowali się przekazać datek, może to być bardzo dobry start w życiu po śmierci.

- Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra.” Teraz jest szansa na uczynienie dobra - napisał Rydzyk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jest nagroda, może być też kara. Rydzyk ostrzega

Rydzyk informuje Polaków, że powinni również przekazywać informację o możliwości wpłacania datku dalej. Tylko dzięki temu, będziemy mogli spać spokojnie z czystym sumieniem. Natomiast jeżeli znieważymy słowa duchownego, dopuścimy się ciężkiego grzechu zaniedbania. 

- Powiedz też innym. Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania. Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem - czytamy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Wstrząsający przełom ws. syna Dominiki Tajner. Polacy nie mogą uwierzyć
  2. <
  3. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona w pokoju hotelowym
  4. Stan syna Dominiki Tajner jest ciężki. Postawa Michała Wiśniewskiego rozrywa serca
  5. Przełom w śledztwie zaginionej Madeleine McCann? Matka otrzymała zaskakujące wiadomości
  6. Gwiazda "Na Wspólnej" pochwaliła się ciążowym brzuchem. Gratulacje złożył sam Michał Piróg
  7. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: PLANETA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News