W obiegowej opinii Tadeusz Rydzyk jest wielkim sojusznikiem partii rządzącej. Nic dziwnego więc, że zna nawet najskrupulatniej ukrywane sekrety Prawa i Sprawiedliwości. Jest również bliskim przyjacielem lidera partii, Jarosława Kaczyńskiego. Jednak to, co o nim powiedział, przyprawia o dreszcze. Prezes jest poważnie chory.

Przez wiele lat toruński redemptorysta był bliskim przyjacielem PiS i jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Teraz jednak wyraźnie sabotuje decyzje partii. Tą wypowiedzią Tadeusz Rydzyk zszokował wszystkich – zdradził, co jego zdaniem dolega Kaczyńskiemu.

– To jest jakaś schizofrenia! – grzmiał na antenie telewizji Trwam.

Na co choruje Jarosław Kaczyński? Tadeusz Rydzyk ostro jak nigdy

Jak się okazuje, powyższa wiadomość związana była z ustawą, którą Prawo i Sprawiedliwość od wielu miesięcy starało się wprowadzić w życie. Sprawa zakazu hodowli zwierząt futerkowych była bardzo istotna dla Jarosława Kaczyńskiego. Na niekorzyść miłośników zwierząt do wprowadzenia ustawy nie doszło – między innymi przez tak głośny sprzeciw Tadeusza Rydzyka.

–  Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą. Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia. Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są? – komentował dyrektor Radia Maryja w jednej z audycji.

Tadeusz Rydzyk ma bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd decyzji i ustaw Prawa i Sprawiedliwości. Nic dziwnego więc, że partia zrezygnowała z ograniczenia cierpienia zwierząt w Polsce, mimo że pomysł był wielkoduszny i mógł ocieplić wizerunek PiS-u.

Ostatecznie jednak słowa o schizofrenii prezesa należy odbierać jako wybuch złości Rydzyka.

PRZECZYTAJ: Jarosław Kaczyński będzie wściekły. Ujawniono jego prywatne SMS-y

PRZECZYTAJ: Fakt oskarża byłego senatora PO! Kokaina i przemoc domowa

PRZECZYTAJ: Sadysta! Wyrzucił psa z balkonu, sprawca został nagrany

rydzyk
fot. youtube.com/radiomaryja
Tadeusz Rydzyk
Fot. Telewizja Trwam
Fot. Wikipedia (Piotr Drabik)

Zamknął usta zwolennikom aborcji?! Jaki pokazał prywatne zdjęcia...

Kto jest bogatszy: Lewandowski czy Radwańska? Najbogatsi Polacy przed 40. w 2017 roku [ZOBACZ!]