Polacy będą strajkować przed budynkiem Rydzyka. Rykoszetem dostanie... Kurski

Polacy będą strajkować przed budynkiem Rydzyka. Rykoszetem dostanie... Kurski

Tadeusz Rydzyk w najbliższą sobotę będzie musiał zmierzyć się z wielkim problemem. Szykuje się spory protest pod siedzibą jednego z jego biznesów. Rykoszetem dostanie również Jacek Kurski. Oberwie im się za ten sam problem.

Tadeusz Rydzyk od wielu lat zmaga się z problemami, jakie sam sobie stwarza. Ma wiele interesów, którymi zarządza, ale oficjalnie nie jest ich właścicielem. Najważniejsze z nich to Radio Maryja oraz Telewizja Trwam. To pod siedzibą tego pierwszego w sobotę zgromadzą się tłumy, by pokazać swój sprzeciw.

Tadeusz Rydzyk odpowiedzialny za mowę nienawiści

Toruński Strajk Kobiet, który odpowiedzialny jest również za "czarny protest", organizuje pikietę pod siedzibą Radia Maryja. Oficjalnym hasłem ma być fraza "Stop nienawiści". Według organizatorek, media prowadzone przez ojca Rydzyka przyczyniają się do rozpowszechniania mowy nienawiści w polskich mediach. Cała sprawa związana jest również z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. W oświadczeniu TSK na Facebooku możemy przeczytać, że Radio Maryja w zły sposób angażuje się w sprawy polityczne. Organizatorki zaznaczają, iż nie chodzi o religijny charakter stacji radiowej: - Przekaz wprowadzany przez Radio Maryja do przestrzeni publicznej nie jest powszechnie akceptowany. Kontrowersje nie wynikają jednak z religijnego charakteru RM, ale z tego, w jaki sposób angażuje się ono w sprawy polityczne i społeczne - napisały organizatorki protestu w Toruniu.

Będą zbierane podpisy przeciw Kurskiemu

Dziś ogłoszono kolejną ważną rzecz dotyczącą tego wydarzenia. W trakcie protestu będą zbierane podpisy przez wolontariuszy. Podpisy będą zamieszczone pod listem do Jacka Kurskiego. Jego treść jest naprawdę mocna. Autorki zarzucają mu współodpowiedzialność za śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Kierowani przez Pana pracownicy TVP tworzą materiały emitowane największej publiczności polskiej, w kraju i za granicą, posługując się kłamstwem, manipulacją, półprawdami i przemilczeniami - czytamy w oświadczeniu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Protest i list mogą poważnie zachwiać pozycją Tadeusza Rydzyka i Jacka Kurskiego. Już nie tylko opozycja krytykuje ich za to, co prezentują w swoich mediach. Nawet niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości, wyrażają wiele wątpliwości, jeżeli chodzi o treści publikowane przez TVP, Radio Maryja i Telewizję Trwam. Od śmierci Adamowicza, Kurski znalazł się w krzyżowym ogniu krytyki. Nie wiadomo jeszcze, ile osób zbierze się pod siedzibą radia. Szacuje się, że maksymalnie może tam być kilka tysięcy. Ostatnia tragedia pokazuje jednak, iż Polacy potrafią zjednoczyć się w takich sprawach i może się okazać, że ludzi będzie kilkukrotnie więcej. Wszystkiego dowiemy się w najbliższą sobotę. tadeusz rydzyk Screen Facebook ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jest przeciek z Nowogrodzkiej! Kiedy Kaczyński przejdzie operację?
  2. PiS zdecydowało. Najważniejsi politycy PO zostaną wezwani przez komisję śledczą
  3. Wdowy i wdowcy smoleńscy poruszająco o żonie Adamowicza. Zaskakujące słowa
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News