Tajna współpraca Macierewicza z Rydzykiem? Kaczyński w opałach

Tajna współpraca Macierewicza z Rydzykiem? Kaczyński w opałach Źródło:

Tadeusz Rydzyk przejmie Macierewicza? Po dymisji szefa MON wielu jego współpracowników musiało opuścić swoje stanowiska. Po kilku miesiącach władze PiS-u zaczynają się zastanawiać czy ci, nie podejmą współpracy z duchownym z Torunia. Próbują także zatrzymać przed współpracą samego byłego ministra.

Tadeusz Rydzyk ma pomysł na dawnych współpracowników Macierewicza. Okazuje się, że tego scenariusza obawia się partia i próbuje stale monitorować, czym obecnie się zajmują dotychczasowi pracownicy MON.

Czy Tadeusz Rydzyk zwerbuje Macierewicza? Kaczyński chciałby tego uniknąć

Piotr Bączek, który zajmował w MON Macierewicza stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Gdy minister odszedł, Bączek pożegnał się ze stanowiskiem. Zgodnie z ustaleniem mediów, teraz powrócił. - Bączek wrócił do SKW w listopadzie, z zachowaniem uposażenia. Czyli zarabia ok. 20 tys. zł miesięcznie - powiedział "Faktowi" informator. Pozycję w ministerstwie odzyskał także Tomasz Mikołajewski. U boku Macierewicza pełnił funkcję szefa Narodowego Centrum Kryptologii. Okazuje się, że obecnie trafił do ośrodka szkoleniowego SWW w Janówku, nie zajmując ponownie tego samego stanowiska. W tym samym ośrodki miejsce znalazł także Dominik Smyrgała. Media zaczynają spekulować nad motywacjami, które sterują władzami resortu. Ci szczególnie zajęli się losem byłych współpracowników MON. W ocenie dziennikarzy, którzy zebrali informację na temat wielkich powrotów, istotna się wydaje postać Tadeusza Rydzyka. Ojciec z Torunia mógłby zwerbować do swojej partii Antoniego Macierewicza. Podobno władze PiS obawiały się tego scenariusza, więc chciały załagodzić frustracje byłych współpracowników polityka. Nie wiadomo, jak na te gesty zareaguje sam polityk.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Partia Rydzyka

Ruch Prawdziwa Europa miał być dla środowiska Rydzyka nowym startem. Wokół jej powstania mówiło się wiele, jednak sam duchowny nie wypowiada się jednoznacznie o swoich intencjach. Jej twarzą został bliski współpracownik księdza - Mirosław Piotrowski. Europoseł zauważa, że rejestracja ugrupowania wynika z jego własnej idei, jednak media dotarły do informacji, z których wynika, że dzięki zaangażowaniu osób ze środowiska Radia Maryja, ojciec-biznesmen chce sobie zapewnić wygraną w wyborach europarlamentarnych. Jeśli partia znajdzie się na listach, może stanowić realne zagrożenie dla PiS-u. Ten obawia się utraty swoich wyborców, którzy chętniej opowiedzą się za postulatami Rydzyka. Sam Antoni Macierewicz w Sejmie zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Po utracie stanowiska szefa resortu, został przez Kaczyńskiego oddelegowany. Wtedy media zaznaczały, że jest to kolejny wizerunkowy trik, który ma zapewnić powodzenie w wyborach Prawie i Sprawiedliwości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie mieszka Macierewicz? Koniec cwaniakowania
  2. Macierewicz prześladowany. Piekło byłego szefa MON
  3. Błaszczak ustąpił Macierewiczowi! Wyborcy przecierają oczy ze zdumienia
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News