Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! "Działa poza prawem, nie płaci za koncesję"

Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! "Działa poza prawem, nie płaci za koncesję"

Tadeusz Rydzyk ma się czego obawiać! Słowa parlamentarzysty mogą pogrążyć medialne imperium Ojca Dyrektora. Wszystko przez wywiad posła opozycji, który wzbudził wiele komentarzy ze strony przeciwników politycznych.

Tadeusz Rydzyk nie może mówić o dobrej passie. Ostatnie działania redemptorysty budzą wielkie zainteresowanie wśród opinii publicznej, a skandali związanych z zakonnikiem nie ubywa. Do doniesień o działaniach prezesa Fundacji Lux Veritatis postanowił się odnieść jeden z posłów opozycji. To, co powiedział, zadziwiło wszystkich.

Tadeusz Rydzyk na ustach opinii publicznej

Redemptorysta od samego początku swojej działalności w latach 90. wzbudzał duże kontrowersje. Do legendy i historii polskich mediów przeszły już budzące zdziwienie i zgorszenie działania oraz wypowiedzi, które utożsamia się z toruńskim duchownym. Dzisiaj głos w sprawie Rydzyka postanowiła zabrać jedna z bardziej istotnych twarzy polskiej opozycji. Michał Kamiński - były szef Kancelarii Prezydenta, a także były członek partii Prawo i Sprawiedliwość, z której odszedł w atmosferze skandalu i burzy medialnej, kilka lat temu przeszedł na stronę rządowej opozycji. Parlamentarzysta, który obecnie jest członkiem ugrupowania federacyjnego UED-PSL rozmawiał z Wirtualną Polską. Tematem rozmowy była afera pedofilska w Kościele katolickim, a także sama rola Kościoła w Polskim społeczeństwie. To, co Kamiński powiedział o Rydzyku, przeszło oczekiwania wszystkich w studiu.

Michał Kamiński bezlitośnie o Ojcu Dyrektorze

Dziennikarz portalu wp.pl zaczął rozmowę z gościem od wskazania mu wirtualnej mapki pedofilii wśród przedstawicieli kleru. Na pytanie o opinie w sprawie, parlamentarzysta był daleki od zachwytów wskazując, że takie działania są jałowe w skutkach, ponieważ w Polsce pozycja kościoła nadal jest bardzo silna. Za przykład polityk wziął niedawną debatę sejmową dotyczącą ustanowienia kolejnego święta narodowego o charakterze klerykalnym. - Mam o to największe pretensje do PO. Że przez tyle lat nie uczyniło Polski bardziej laickiej. Niestety, ale w Platformie ludzie się Kościoła boją - powiedział Kamiński.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na pytanie prowadzącego wywiad o narastające ataki na Kościół katolicki w Polsce, chociażby w kontekście głośnego filmu „Kler”, poseł miał krótką, ale zaskakującą odpowiedź. - Jakie ataki na kościół? Proszę pana, żyjemy w kraju, w którym nadal dyskutuje się o przyznawaniu Kościołowi kolejnych świąt państwowych. W kraju, w którym największy kościelny nadawca nie płaci koncesji i podlega pod każde słowo Ojca Dyrektora - stwierdził.

Tadeusz Rydzyk ma się czego obawiać?

Prowadzący program zauważył jednak, że Radio Maryja, o którym Kamiński wspominał, jest nadawcą społecznym, więc względem ustawy nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z istnieniem. To, co powiedział parlamentarzysta, było jednak ostatecznym ciosem dla Tadeusza Rydzyka. - Nadawcą publicznym?! Jest nadawcą, który jest stronniczy i w swojej egzystencji ma zapisany kontrakt polityczny. Układ jest prosty, radio promuje partię w zamian za miliony, które idą na wszelakie inwestycje Ojca Dyrektora - uderzył w toruńskiego redemptorystę polityk. Komentarze i echa rozmowy będą jeszcze na długo na ustach opinii publicznej. Czy Tadeusz Rydzyk odniesie się jakoś do słów parlamentarzysty? Bez wątpienia wypowiedź Kamińskiego spowoduje kolejną dyskusję nad poczynaniami zakonnika.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor DDTVN publicznie upokorzył własną żonę. Fani są zażenowani
  2. To koniec Franciszka jako papieża? Arcybiskup ujawnił szokujący skandal
  3. Chuck Norris wchodzi do polityki. Wystartuje z list PiS
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News