Tadeusz Rydzyk
Fot. screenshot TV Trwam
Wiadomości Pikio - 3 Grudnia 2018

Będziesz wściekły! Oto, co myśli o Tobie ojciec Rydzyk

Tadeusz Rydzyk niejednokrotnie dawał popis swoich ciekawych podglądów oraz podejścia do życia. Zakonnik z Torunia jest w tym jednak bardzo niekonsekwentny - z jednej strony krytycznie wypowiada się w tematach seksu, a jednocześnie organizuje audycje radiowe o tym, "jak być dobrą żoną w łóżku". Epitety, które ostatnio wybrzmiały z jego ust pod adresem Polaków, dotyczą niemal każdego z nas.

Tadeusz Rydzyk ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ta druga grupa ma do redemptorysty pretensje o to, że wypowiada się w kwestiach, o których nie ma zielonego pojęcia. Takim przykładem jest pouczanie ludzi w kwestii ich seksualności, a także potępianie osób, które nie zachowują na tym polu odpowiedniej wstrzemięźliwości. Jego ostatnie słowa doprowadziły Polaków do istnej furii. Rydzyk ostro podsumował wszystkich, którzy uprawiają seks.

Seks jest dla idiotów i matołów

Ojciec Rydzyk opowiedział ostatnio o seksualności człowieka. Jego zdaniem seks jest poniżający, a ludzie go uprawiający nie należą do osób "wybitnych intelektualnie". Jego słowa są wyjątkowo krzywdzące oraz szokujące. - Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem - przekonuje zakonnik. Największy wpływ na aktywność umysłową wywierają hormony płciowe. Pęd do przyjemności ujawnia się ze szczególną siłą na terenie życia erotycznego. Zwłaszcza u młodzieńców około roku 18-20, u panien w latach od 20 do 25 głód erotyczny zaczyna występować jako najintensywniejsze ze wszystkich pożądań zmysłowych. Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć - oświadczył redemptorysta z Torunia. Na te słowa zakonnika ludzie nie pozostali obojętni. W sieci aż zawrzało. - To już jest kurwa przesada! Jak składał śluby świętości, to proszę bardzo, ale czemu wpieprza się w łóżka innych ludzi? Mało to księży, którzy mają na boku kobiety? Przykład podobno idzie z góry!!! - napisał jeden z wielu oburzonych internautów. - Przecież prawie każdy uprawia seks! Jaki on ma cel w obrażaniu większości Polaków? - spytał ktoś inny.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk szkodzi społeczeństwu, czyli problemy z zaakceptowaniem swojej seksualności

Na słowa Rydzyka obojętny nie pozostał również Michała Pozdała, seksuolog. Jego zdaniem nauczanie zakonnika może być niesamowicie szkodliwe i prowadzić do poważnych problemów z akceptacją siebie i swojej seksualności. Rad redemptorysty nie można brać na poważnie. - Ta narracja nawołuje do radykalizmu. To zaprzeczenie podstawowych praw i wolności. Ta książka może spowodować, że młodzi ludzie będą żyli w poczuciu nieadekwatności, winy i wstydu. To może skutkować problemami z akceptacją swoich pragnień, ciała i seksualności. Poleciłbym tym osobom, które już przeczytały książkę, aby potraktowały ją tak, jak traktują baśnie. Seksualność jest naturalną częścią naszego życia. Nie trzeba się jej bać - zapewnił specjalista.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niesamowity horoskop dzienny! Jeden znak musi na siebie bardzo uważać
  2. Awantura podczas finału Rolnik szuka żony! Widzów aż zamurowało
  3. Szokujący raport o biedzie polskich emerytów. Wbije was w siedzenia
  4. Wstrząsająca relacja z porodu wstrząsnęła krajem. „Córka wisiała mi między nogami”
  5. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
O. RydzykW końcu ujawniono niesamowite bogactwo Rydzyka! Kwota zwala z nógCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News