PILNE-RYDZYK-Z-OSTATNIEJ-CHWILI
Wiadomości Pikio - 19 Grudnia 2018

NIEOFICJALNE: Rydzyk stanie przed sądem!

Tadeusz Rydzyk naucza na co dzień w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którą zresztą założył. Już wkrótce zakonnik będzie więc musiał prawdopodobnie stawić się przed sądem, gdyż niepubliczna uczelnia została pozwana przez swego studenta. Jak zaznaczają media, redemptorysta może więc zostać wezwany jako świadek w sprawie.

Tadeusz Rydzyk często staje się bohaterem kolejnych kontrowersyjnych doniesień właśnie z powodu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a właściwie źródeł jej finansowania. Rzadko zdarza się jednak, aby działaniu placówki mogło w realny sposób cokolwiek zagrozić. Tym razem zdarzenia obrały jednak poważny, całkowicie niespodziewany obrót. WSKSiM zdecydował się bowiem pozwać w oparciu o unijne regulacje Marek Jopp, działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który chciał rozpocząć studia na kierunku "polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie".

Tadeusz Rydzyk ma kłopoty! Jego uczelnia wyższa pozwana

Chociaż polityk samorządowy dostał się na uczelnię zgodnie z planem oraz regułami, po jego pojawieniu się na wykładzie prowadzonym przez byłego ministra Jana Szyszkę poproszono go o przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia od... proboszcza. Co ciekawe, wcześniej nikt o podobny dokument nie pytał. Jako że Jopp go nie posiadał, został wydalony z WSKSiM. Zdaniem działacza złamano w ten sposób zasadę traktowania w równy sposób, gdyż w jego przypadku doszło po prostu do segregacji religijnej na studiach finansowanych zapewne częściowo ze środków publicznych. To, co sam Jopp wpłacił, zostało mu bowiem oddane. Dziś domaga się za to 5 tys. zł zadośćuczynienia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska szokuje internautów! Jej zdjęcia zachwycają i dziwią jednocześnieCzytaj dalej

Marek Jopp chce walczyć o sprawiedliwość

- Tak jak zapowiadałem, nie mam zamiaru odpuszczać tej sprawy. Cały czas uważam, że uczelnia nie miała prawa żądać ode mnie zaświadczenia od proboszcza i nie miała prawa traktować mnie w ten sposób, w jaki zostałem potraktowany - ujawnił sam Jopp w wywiadzie dla Onetu. Pierwsza rozprawa odbędzie się 20 grudnia, o godzinie 12. Jak sugerują media, uczelnia wyższa założona przez ojca Tadeusza Rydzyka mogła ściągnąć na siebie naprawdę duże problemy. Według wielu specjalistów toruński duchowny także zostanie wezwany do sądu w roli świadka. Nie dość bowiem, że jest założycielem placówki, ale także niezmiennie należy do jej Rady Naukowej. W przeszłości pełnił za to funkcję rektora, oficjalnie odpowiadając za działanie WSKSiM.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński jednym ruchem przejmie władzę nad prasą? Ustalenia mediów są jednoznaczne
  2. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  3. Przerażająca wizja Jackowskiego na Boże Narodzenie. Lepiej zostańcie w domach
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Błagają o datki na pomnik smoleński! Szokujące nagranie znanych posłów PiS
ZAMIANA
Gen. JaruzelskiWojciech Jaruzelski obawiał się tych faktów. Cała prawda o stanie wojennymCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News