Rozgłośnia Rydzyka poleca książkę, która neguje zbrodnie księży względem dzieci. Stwierdza, że "nie ma problemu"

Rozgłośnia Rydzyka poleca książkę, która neguje zbrodnie księży względem dzieci. Stwierdza, że "nie ma problemu" Źródło: Wikipedia

Tadeusz Rydzyk i jego Radio Maryja rekomenduję książkę o pedofilii w Kościele. Pozycja zawiera w sobie iście skandaliczne treści. Można w niej nawet znaleźć porównania przestępców seksualnych w sutannach do... ofiar Holokaustu.

Tadeusz Rydzyk przy pomocy swojej rozgłośni radiowej reklamuje kontrowersyjną książkę dotyczącą kryzysu pedofilskiego w Kościele. Publikacja nosząca tytuł "Pedofilią w Kościół" to wywiad rzeka Michele Celli z Sebastianem Karczewskim, publicystą "Naszego Dziennika". W książce pojawia się bardzo wiele odważnych tez dotyczących przyczyn pojawienia się problemu pedofilii wśród duchownych. Dość wyraźnie wskazuje również wrogów Kościoła Katolickiego w Polsce. 

Tadeusz Rydzyk promuje książkę "Pedofilią w Kościół". Radio Maryja wskazuje wrogów Kościoła

Tadeusz Rydzyk uważa, że książka "Pedofilią w Kościół" jako jedyna pokazuje prawdziwy i wiarygodny obraz sprawy. Jedną z głównych tez tego wydawnictwa jest przekonanie o tym, że skala zjawiska, jakim jest pedofilia w Kościele, została sztucznie zawyżona przez lewicowe media. Książka sugeruje też, że  jest to problem marginalny a przestępczość seksualna osób duchownych jest mikroskopijna. 

Autor "Pedofilią w Kościół" często stosuje bardzo mocne i kontrowersyjne porównania. Pierwszy rozdział książki nosi tytuł "Ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej" i jak można się domyślić stanowi on odwołanie do Holocaustu. Księża katoliccy przedstawieni są w nim jako pokrzywdzeni i dyskryminowani. Ich sytuację porównuje się do wymordowanych Żydów. Bardzo ciekawy jest również sposób opisywania osób skrzywdzonych i molestowanych przez duchownych, bo słowo ofiara pojawia się zawsze w cudzysłowie. Sugeruje to brak wiary autora w prawdomówność tych osób.

"Wszyscy tylko nie my"

Wydawnictwo bierze również w obronę polskich duchownych, którzy zamieszani byli w afery pedofilskie i zostali oskarżeni o molestowanie nieletnich. Broni więc księdza Henryka Jankowskiego, biskupów Wielgusa i Wesołowskiego. Zdecydowanie przeciwstawia się konieczności wypłacania odszkodowań dla rzekomych ofiar. Nie wszystko co znajduje się w tej książce jest niezgodne z prawdą, bo pojawiają się też autentyczne przykłady oczyszczania z zarzutów duchownych. Jednak zestawianie tych faktów ze spiskowymi teoriami w duchu Radia Maryja i Tadeusza Rydzyka, wydają się być manipulacją i rozpaczliwą próbą podparcia swoich absurdalnych tez racjonalnymi argumentami. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Książka zamiast na poważnie zająć się tematyką pedofilii, wybiera drogą ostrej propagandy politycznej, obwiniając o wszystko co złe na świecie przeciwników Radia Maryja. Nie zamierza skupiać się na przestępstwach seksualnych w Polsce, ponieważ głosi, że na łonie każdej innej religii dzieje się dużo więcej zła. Polski katolicyzm jest więc i tak święty w porównaniu do tego, co dzieje się w innych krajach, takich, jak chociażby USA, Irlandia czy Niemcy.

Ulubionym tematem podejmowanym przez autora jest kwestia wrogów Kościoła. Tak jak w większości konserwatywnych prawicowych mediów za kryzys w polskim Kościele odpowiadają te grupy, które atakują tę instytucję czyli standardowo feministki, środowiska LGBT i osoby o lewicowych poglądach. Promowanie tej książki przez Tadeusza Rydzyka i całą ekipę Radia Maryja może być ściśle związane z głośną premierą dokumenty braci Sekielskich zatytułowanego "Tylko nie mów nikomu", który w ciągu jednego weekendu od premiery obejrzało kilka milionów Polaków. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to biznesmen i polityk. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie
  4. Julia Wieniawa znowu zaskakuje na Instagramie. "Co Ty masz na głowie?!"
  5. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąba powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  6. Tysiące interwencji służb, widmo powodzi coraz większe. TVN ostrzega przed kolejnymi nawałnicami

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News