Tadeusz Rydzyk osiągnął ostatnimi czasy jeden ze swoich największych sukcesów. W Toruniu rozpoczęły się pracę na budowie ciepłowni geotermalnej. To wszystko może być jednak bez znaczenia, bo w najbliższych dniach poważnie ugodzone zostanie jego najbardziej ukochane „dziecko”. Zapowiedziano właśnie wielki strajk przed siedzibą Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk może wpaść w poważne problemy. Dotychczas redemptorysta mógł czuć się bezkarny, gdyż przebywał pod parasolem ochronnym Prawa i Sprawiedliwości. Jednak bardzo dynamicznie zmieniająca się sytuacja w kraju może mocno namieszać w tej kwestii.

Z Torunia dopłynęły do nas informacje odnośnie planowanego protestu pod Radiem Maryja. Ludzie mają już dosyć przekazu, który codziennie pojawia się w mediach zarządzanych przez duchownego.

Tadeusz Rydzyk będzie miał problemy. Wielki strajk pod Radiem Maryja

Śmierć Pawła Adamowicza wyzwoliła w opinii publicznej chęć rozmowy na temat mowy nienawiści oraz jej zwalczania. Byliśmy już świadkami pierwszych protestów związanych z narracją stosowaną w Telewizji Publicznej. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem osób sprzeciwiających się sianiu nienawiści będzie właśnie Radio Maryja.

Toruński Strajk Kobiet zdecydował się zrobić to, o czym wiele osób myślało już od dawna. Zapowiedziano właśnie manifestację, która ma pokazać, że społeczeństwo ma dosyć mediów Tadeusza Rydzyka, które od kilkudziesięciu lat dzielą Polaków.

– Katolicka rozgłośnia Radio Maryja została założona w 1991 roku w Toruniu przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Jej dyrektorem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Przez ponad 20 lat istnienia stała się ośrodkiem, a zarazem symbolem wyrazistego środowiska. Przekaz wprowadzany przez RM do przestrzeni publicznej nie jest jednak powszechnie akceptowany. Kontrowersje nie wynikają jednak z religijnego charakteru RM, ale z tego, w jaki sposób angażuje się ono w sprawy polityczne i społeczne – można przeczytać na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Krzysztof Jackowski znowu przeraża! Szokujące słowa jasnowidza


Obserwatorzy zwracają uwagę, że nie jest to pierwsza manifestacja pod Radiem Maryja, ale pierwsza w tak odmiennych warunkach politycznych. Tym razem sprzeciw społeczeństwa może po raz pierwszy naprawdę wstrząsnąć imperium medialnym ojca Rydzyka.

Organizatorzy podkreślają, że nie powinno być przyzwolenia na szerzenie tak widocznej propagandy i dzielenia Polaków na lepszych i gorszych. W przypadku poruszania kwestii mowy nienawiści może to być nie tylko protest bardzo medialny, ale i długotrwały. A połączenia tych dwóch rzeczy nie będzie mogła zlekceważyć nawet władza.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Jak mieszka córka prezydenta? To, co POKAZAŁA, przechodzi najśmielsze oczekiwania!
  2. Żona Morawieckiego wygląda OBŁĘDNIE! Zaniemówicie z wrażenia!
  3. własnym mężem! Jej kolejne małżeństwo się rozpada?!
  4. Michalik zaprosiła następcę Rachonia do swojego programu. Przyjdzie czy się przestraszy? 

 

Królowa Elżbieta i sekrety jej ubioru. Nie uwierzycie, co oznaczają jej broszki!