Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! Będzie strajk przed Radiem Maryja

Imperium Rydzyka zatrzęsło się w posadach! Będzie strajk przed Radiem Maryja

Tadeusz Rydzyk osiągnął ostatnimi czasy jeden ze swoich największych sukcesów. W Toruniu rozpoczęły się pracę na budowie ciepłowni geotermalnej. To wszystko może być jednak bez znaczenia, bo w najbliższych dniach poważnie ugodzone zostanie jego najbardziej ukochane "dziecko". Zapowiedziano właśnie wielki strajk przed siedzibą Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk może wpaść w poważne problemy. Dotychczas redemptorysta mógł czuć się bezkarny, gdyż przebywał pod parasolem ochronnym Prawa i Sprawiedliwości. Jednak bardzo dynamicznie zmieniająca się sytuacja w kraju może mocno namieszać w tej kwestii. Z Torunia dopłynęły do nas informacje odnośnie planowanego protestu pod Radiem Maryja. Ludzie mają już dosyć przekazu, który codziennie pojawia się w mediach zarządzanych przez duchownego.

Tadeusz Rydzyk będzie miał problemy. Wielki strajk pod Radiem Maryja

Śmierć Pawła Adamowicza wyzwoliła w opinii publicznej chęć rozmowy na temat mowy nienawiści oraz jej zwalczania. Byliśmy już świadkami pierwszych protestów związanych z narracją stosowaną w Telewizji Publicznej. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym przystankiem osób sprzeciwiających się sianiu nienawiści będzie właśnie Radio Maryja. Toruński Strajk Kobiet zdecydował się zrobić to, o czym wiele osób myślało już od dawna. Zapowiedziano właśnie manifestację, która ma pokazać, że społeczeństwo ma dosyć mediów Tadeusza Rydzyka, które od kilkudziesięciu lat dzielą Polaków. - Katolicka rozgłośnia Radio Maryja została założona w 1991 roku w Toruniu przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Jej dyrektorem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Przez ponad 20 lat istnienia stała się ośrodkiem, a zarazem symbolem wyrazistego środowiska. Przekaz wprowadzany przez RM do przestrzeni publicznej nie jest jednak powszechnie akceptowany. Kontrowersje nie wynikają jednak z religijnego charakteru RM, ale z tego, w jaki sposób angażuje się ono w sprawy polityczne i społeczne - można przeczytać na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: Obserwatorzy zwracają uwagę, że nie jest to pierwsza manifestacja pod Radiem Maryja, ale pierwsza w tak odmiennych warunkach politycznych. Tym razem sprzeciw społeczeństwa może po raz pierwszy naprawdę wstrząsnąć imperium medialnym ojca Rydzyka. Organizatorzy podkreślają, że nie powinno być przyzwolenia na szerzenie tak widocznej propagandy i dzielenia Polaków na lepszych i gorszych. W przypadku poruszania kwestii mowy nienawiści może to być nie tylko protest bardzo medialny, ale i długotrwały. A połączenia tych dwóch rzeczy nie będzie mogła zlekceważyć nawet władza. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Gdzie mieszka Pola Raksa? Nie zgadniecie, gdzie UKRYWA się gwiazda
  2. W PRL-u kochali ją wszyscy. Jej córka zginęła tragicznie, do dzisiaj ją opłakuje
  3. Marta Kaczyńska nie mieszka z własnym mężem! Jej kolejne małżeństwo się rozpada?! 
  4. Michalik zaprosiła następcę Rachonia do swojego programu. Przyjdzie czy się przestraszy? 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News