Tadeusz Rydzyk przegrał w sądzie
Super Express
Sara Osiecka - 30 Kwietnia 2019

Feministki wygrały w sądzie. Będzie "Chryja pod Radiem Maryja" w dniu urodzin Rydzyka

Tadeusz Rydzyk zapewne wściekł się, gdy okazało się, że jednak nie ma racji. Sąd pozwolił feministkom na zorganizowanie manifestacji w dniu jego urodzin. Kobiety pokażą, co myślą o Ojcu Dyrektorze.

Tadeusz Rydzyk chciał pokrzyżować plany wszystkim feministkom, które planowały 3 maja zorganizować manifest tuż pod siedzibą Radia Maryja. Ksiądz jednak nie chciał im na pozwolić, tłumacząc się cyklicznym zebraniem jego studentów w tym samym miejscu i o tym samym czasie. Sprawa trafiła do sądu, gdzie została rozstrzygnięta na korzyść kobiet.

Kuchenne rewolucje - gwiazda wspiera LaręMagda Gessler zamieściła rozpalające zmysły zdjęcie córki w samej bieliźnie. "Jestem dumna"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk przegrał w sądzie. Teraz musi jakoś przebrnąć przez manifestacją feministek

Gdy Toruński Strajk Kobiet oznajmił, że planuje 3 maja urządzić manifestację pod siedzibą Radia Maryja, zakazał im tego sam prezydent Torunia i wojewoda kujawsko-pomorski. Jak utrzymywali, to miejsce i czas są zarezerwowane dla studentów z uczelni Ojca Rydzyka, a tym samym kobiety muszą wybrać inny termin.

Feministki nie odpuściły tak łatwo i skierowały sprawę do sądu. Jak się okazało, maja one pełne prawo do zrealizowania swoich planów. Aby uznać, że faktycznie studenci cyklicznie spotykają się ze swoim mentorem akurat w tym dniu, musiałyby istnieć jakieś dowody - zdjęcia, filmy czy chociażby relacje w internecie. Żadne z powyższych nie istnieją, zatem sąd uznał, że manifestacja kobiet może się odbyć tego dnia.

Oświadczenia o rzekomym zgromadzeniu studentów miały zostać wysłane do wojewody dopiero 26 kwietnia, czyli na kilka dni przed manifestacją feministek. To także wzbudziło wątpliwości sędziego.

- Te oświadczenia zostały przyjęte zupełnie bezkrytycznie, bez weryfikacji przez wojewodę. Wojewoda ma prawo przeprowadzić rozprawę administracyjną, na której ma prawo przesłuchać świadków po pouczeniu o karze za fałszywe zeznania i złożenie nieprawdziwych zeznań. Wojewoda zadowolił się bardzo lakonicznymi oświadczeniami - przekazał.

Feministki urządzą chryję. Manifestacja już 3 maja

Kobiety postanowiły zebrać się pod hasłem "Chryja pod Radiem Maryja" i zamierzają dać upust swojemu niezadowoleniu z tego, co robi Tadeusz Rydzyk. Ten dzień jest szczególny dla obu stron zakończonego już postępowania sądowego, bowiem przypada w 74. urodziny Ojca Dyrektora.

To już drugi raz, gdy taka manifestacja się odbędzie. Poprzednia wydarzyła się w zeszłym roku i już wtedy wzbudzała ogromne kontrowersje. Wiele osób zastanawia się, co takiego zrobią tym razem. jedno jest pewne - Toruński Strajk Kobiet odniósł już pierwszy triumf.

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News