Rydzykowi wolno więcej? Prokuratura umorzyła śledztwo w jego sprawie

Rydzykowi wolno więcej? Prokuratura umorzyła śledztwo w jego sprawie Źródło: Fot. YouTube.com/dlapolski.pl

Tadeusz Rydzyk może odetchnąć z ulgą. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie otrzymanych przez niego drogich samochodów. Złożone przez Adama Szłapkę zawiadomienie o popełnieniu korupcji zostało odrzucone. Czyżby ojcowi Rydzykowi wolno było więcej?

Sprawa samochodów marki Volkswagen, które Tadeusz Rydzyk otrzymał rzekomo od bezdomnego z Warszawy, od początku budziła wątpliwości. Poseł i sekretarz Nowoczesnej Adam Szłapka, jako jeden z wielu, nie dał wiary temu niezwykłemu wydarzeniu. Złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełniania czynu noszącego znamiona korupcji, którym natychmiast zajęła się Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz skarbówka. Teraz, po wielu miesiącach, podjęto decyzję w sprawie toruńskiego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk nie poniesie żadnych konsekwencji, prokuratura odrzuciła zawiadomienie

- Czynności sprawdzające prowadzone w zakresie doprowadzenia w nieustalonym miejscu i czasie przez Fundację Lux Veritatis z siedzibą w Warszawie do narażenia na uszczuplenie, w nieustalonej wysokości należności publicznoprawnych przez nieujawnienie właściwemu organowi podstawy opodatkowania, czyli darowizny w postaci dwóch samochodów marki Volkswagen, zostały zakończone wystawieniem postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania, wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono - dowiedzieliśmy się od Łukasza Łapczyńskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodano również, że Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis nie była beneficjentem darowizny od bezdomnego. Warto wspomnieć, że w kwietniu bieżącego roku podjęto decyzję, że Fundacja nie musi odprowadzać podatku dochodowego ze względu na otrzymane samochody. - Fundacja Lux Veritatis nie była stroną darowizny, w związku z czym nie powstał obowiązek podatkowy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych - stwierdziła wtedy Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Samochody przekazano na rzecz Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela czyli zakonu redemptorystów. Darowizny na rzecz kościelnych osób prawnych są zwolnione od podatku. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak zdobyć 300 plus na wyprawkę szkolną? Pomoże ci bank
  2. Ale im przyłożył! Znienawidzony przez PiS sędzia uderza w polski rząd
  3. Wszyscy dostaniemy po kieszeniach! Ceny wystrzelą jak szalone
  4. Kundelki to psia super-rasa!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News