Rydzyk poucza krytyków swojego imperium. "Ty też pracuj i też będziesz miał"

Rydzyk poucza krytyków swojego imperium. "Ty też pracuj i też będziesz miał" Źródło: youtube.com/tok.fm

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny zaszokował. Toruński redemptorysta postanowił raz a dobrze rozprawić się ze swoimi hejterami i przedstawił im osobliwą poradę. Opinia publiczna sama nie wie, jak ma się odnieść do tych niewątpliwie kontrowersyjnych słów.

Tadeusz Rydzyk jest w przededniu ogłoszenia kolejnego, wielkiego przedsięwzięcia. W Toruniu ma powstać całkowicie nowe muzeum, którego koszta budowy zostały wsparte wielomilionowymi dotacjami. Świątynia, która ma zostać poświęcona pamięci Jana Pawła II, od samego początku miała tylu przeciwników, co i zwolenników. Duchowny w bardzo osobliwy sposób postanowił odnieść się do wszystkich narzekających na jego działalność hejterów w dosyć osobliwych słowach, które przez wielu zostały odebrane jako wyraz buty biznesmena.

Tadeusz Rydzyk poucza swoich przeciwników. Mówi, żeby wzięli się do pracy

Sam Rydzyk stwierdził, że jego zamiary względem budowy nie powinny budzić kontrowersji, ponieważ - mimo tego, że inwestycja jest datowana z budżetu skarbu państwa - to jej założenia są czysto patriotyczne i mają promować pamięć Jana Pawła II, a także być jedną z największych atrakcji turystycznych w całym Toruniu.

- W poniedziałek rusza budowa muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Będzie pierwsze wbicie łopaty! [...] À propos tych ludzi, którym wątpię, że zależy na Polsce, a którzy ciągle gdzieś uderzają. Temu dali, tamtemu dali... Muzeum powstaje jako państwowa jednostka kultury. Państwowa, bo my pracujemy dla Polski - podkreślił redemptorysta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O ile przytyk w stronę przeciwników budowy był dosyć dosadny, o tyle Rydzyk na tym nie zaprzestawał i zdecydował się jeszcze mocniej "zmieszać z błotem" wszystkich, którzy zarzucają mu złą pracę.

- Tyle lat nas blokowano, a pokazaliśmy, że w Polsce można takie rzeczy robić. Tylko nie kłócić się i nie zazdrościć. Ty też pracuj i też będziesz miał. Jak ktoś wybuduje dom, czy kupi samochód, to trzeba się cieszyć, a nie zazdrościć. Jak ktoś ma firmę, to trzeba się cieszyć, bo ktoś inny będzie miał pracę. Powiedziałbym, że nasz sukces jest waszym sukcesem - podsumował w swoim stylu o.Tadeusz Rydzyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc
  4. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  5. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  6. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News