Bez nazwy-1
screen/youtube/ Radio Maryja
Patryk Korzec - 8 Grudnia 2018

To dlatego Rydzyk potrzebuje partii politycznej?! Ohydny powód

Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest najbardziej wpływowym duchownym w naszym kraju. Jego możliwości są ogromne, a zgodnie z najnowszymi informacjami o zakładaniu partii przez jego zaufanego człowieka, powiększą się jeszcze bardziej. Prawdziwy powód o podjęciu takiej decyzji jest jednak szokujący i ohydny. 

Tadeusz Rydzyk w naszym kraju ma imponujące znajomości i niezwykle szeroką strefę wpływów, która do tej pory wiązała się przede wszystkim z bliską współpracą z partią rządzącą PiS. Wszystkim wydawało się, że duchowny ma już wszystko, co mógłby sobie tylko wymarzyć, teraz okazuje się jednak, że chciałby mieć jeszcze więcej. Jak ujawniła Wirtualna Polska, nowe ugrupowanie Ruch Prawdziwa Europa jest inicjatywą Mirosława Piotrowskiego - bliskiego współpracownika ojca Rydzyka. Wszystkim wydawało się, że miało być ono kartą przetargową, której planowano użyć przy układaniu list wyborczych Zjednoczonej Prawicy. Okazuje się jednak, że prawdziwy powód jej założenia jest dużo bardziej szokujący i ohydny.

Nowa partia polityczna - Ruch Prawdziwa Europa

Ruch Prawdziwa Europa w ostatnim czasie przyciąga uwagę całej Polski. Informacja o powstawaniu nowej partii zaskoczyła obywateli, a jak podaje Wirtualna Polska, inicjatywa wyjść miała od Piotrowskiego, z którym Tadeusz Rydzyk bardzo blisko współpracował. - Mam nadzieję, że sąd zarejestruje naszą partię w ciągu kilku tygodni - mówił w rozmowie z Wp.pl Mirosław Piotrowski. Wniosek o jej rejestrację wpłynął do Sądu Okręgowego kilka dni temu i zakłada się, że ma ona już w przyszłym roku wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Media są przekonane, że na listach znajdzie się wiele osób znanych z otoczenia ojca dyrektora.

Tadeusz Rydzyk będzie miał swoją prywatną partię?

Początkowo przypuszczano, że ma to być odpowiedź na listę wyborczą Zjednoczonej Prawicy, teraz jednak "Gazeta Wyborcza" podała zaskakujące informacje o prawdziwych przyczynach powołania do życia nowego ugrupowania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
- Dosyć tego dziadowania. Politycy związani z redemptorystą tworzą Ruch Prawdziwa Europa. Chcą powtórzyć skok na kasę, który udał się Lidze Polskich Rodzin. A gotówka jest pilnie potrzebna, bo ojciec Tadeusz podkręcił tempo inwestycji. W najbliższych latach obok gmachów szkoły wyższej, akademika, świątyni z mauzoleum, nowej kawiarni i starej wiertni geotermalnej staną termy ze zjeżdżalniami, hotel spa z 70 apartamentami oraz wielkie Muzeum Pamięć i Tożsamość imienia Jana Pawła II. Wykonawca szacuje koszty na 140 mln zł, a rząd obiecał tylko 70 mln zł - pisze Piotr Głuchowski w "Gazecie Wyborczej". Wszyscy jesteśmy świadomi tego, jak ogromne pieniądze PiS inwestuje w imperium, które tworzy Tadeusz Rydzyk, zdaniem "Gazety Wyborczej" dla ojca dyrektora to wciąż jednak za mało. - Mimo to ojciec dyrektor uważa, że rząd PiS jest skąpy” - podsumowuje autor artykułu. Dzięki nowej partii będącej całkowicie pod jego wpływem przypuszcza się, że Tadeusz Rydzyk będzie sam mógł decydować o przyznawanych mu kwotach, które z pewnością będą gigantyczne.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rozenek paraduje po Warszawie bez sukienki! „Małgosia może ubierać się jak chce”
  2. Straszna choroba i potężne długi! Wielki dramat gwiazdora TVN
  3. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Gessler właśnie szokuje w Lidlu! Wygląd gwiazdy PRZERAŻA, co się stało?!
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News