Bartłomiej M. żali się z aresztu. Wspomina ojca Rydzyka

Bartłomiej M. żali się z aresztu. Wspomina ojca Rydzyka Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Tadeusz Rydzyk miał poręczyć za oskarżonego i przebywającego aktualnie w tymczasowym areszcie Bartłomieja M., byłego rzecznika MON. Nie pomogło. Obrońcy M. wnieśli zażalenie na decyzję prokuratury o jego aresztowaniu.

Tadeusz Rydzyk, a nawet Antoni Macierewicz nie są w stanie pomóc oskarżonemu Bartłomiejowi M. Były rzecznik MON w resorcie Macierewicza i jego protegowany jest podejrzany o nadużywanie wpływów politycznych, z czasów gdy działał w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Nie pomogło poręczenie, które wystawił Tadeusz Rydzyk. Bartłomiej M. przebywa w areszcie

M. miał nadużyć wpływów i funkcji, by załatwić korzyść majątkową na kwotę 90 tysięcy złotych. Sprawą M. zajęła się prokuratura w Tarnobrzegu. To ona wydała decyzję o tymczasowym areszcie M. Dziś przebywa on w tarnowskim więzieniu.

Zostało tylko zażalenie na decyzję prokuratury. Obrońcy M. złożyli pisma

Jak informują serwisy ogólnopolskie obrońcy M. wystosowali już do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu tzw. zażalenia na decyzję prokuratury. Łącznie sąd może spodziewać się trzech wniosków.
W sprawie M. wstawił się sam ojciec Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta i przyjaciel Antoniego Macierewicza złożył poręczenie majątkowe, a obrona M. zapewniła, że klient nie utrudni postępowania w procedurze karnej. Wysiłki póki co nie przyniosły skutków. M. przebywa w tarnowskim więzieniu, które uchodzi na mapie więziennictwa za jedno z bardziej rygorystycznych. Przebywa tam ok. tysiąc osadzonych. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

M. to niejedyny zatrzymany w sprawie

Wirtualna Polska przypomina, że zatrzymany przez agentów CBA w podobnej sprawie poseł PiS Mariusz Antoni K. (również z zarzutem szkody majątkowej w PGZ) pozostaje na wolności. W jego przypadku sąd odrzucił zażalenie prokuratury, która zmierzała do osadzenia go w areszcie. Jak pisze "Echo Dnia", zażalenia mają zostać rozpatrzone przez tarnobrzeski sąd „niezwłocznie”. Niemniej nie podano terminu rozprawy, nawet przybliżonego. Czytamy, że w mniejszych sądach takie sprawy bywają rozpatrywane w ciągu kilku dni, co oznaczałoby, że sąd podejmie rozprawę najpóźniej w kolejnym tygodniu. Z racji na rangę i medialność tematu opinia publiczna śledzi ten wątek ze szczególną uwagą. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Miażdżąca promocja w Rossmannie. Będą rozdawać produkty ZA DARMO!
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Bartłomiej M. w areszcie ma niemałe problemy. Musi się pogodzić z najgorszym
  4. Bartłomiej M. trafi do aresztu na 3 miesiące. Poręczenie Rydzyka nie pomogło
  5. Polska ma ogromny problem z korupcją. Znaleźliśmy się w TOP 10 niechlubnego rankingu
  źródło: echodnia.eu
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News