To nie Kaczyński rządzi Polską? Dziennikarz TVN ujawnia prawdę

To nie Kaczyński rządzi Polską? Dziennikarz TVN ujawnia prawdę

Rządy Prawa i Sprawiedliwości trwają w najlepsze. Obecna władza znacznie podzieliła Polaków. Częste marsze i organizacje nastawione na zmianę partii rządzącej nie pomagają PiS. Wg dziennikarza TVN, Jarosław Kaczyński rządzi, ale faktyczną władzę ma Tadeusz Rydzyk.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy, Kamil Durczok, postanowił wyrazić swoje obawy dotyczące sprawowanych obecnie rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem byłego szefa Faktów, Jarosław Kaczyński próbuje zaprowadzić dyktaturę, a pomóc mu w tym ma wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. - Załóżmy, że starzejącemu się w samotności destruktorowi i niszczycielowi nie chodzi wyłącznie o podpalenie kraju. Co zatem może stać za, realizowanym z piekielną konsekwencją, planem podzielenia Polaków na nienawidzące się i zwalczające plemiona? - wysuwa pytanie Durczok, po czym dodaje - Plan A to wyjście Polski z Unii Europejskiej. Dodatkowo dziennikarz sugeruje, iż faktycznym zagrożeniem dla kraju jest realna władza kościoła w Polsce. Zdaniem byłego szefa Faktów, Tadeusz Rydzyk stoi na czele zwolenników wyprowadzenia Polski z UE. - Prezes w dziele wyprowadzania Polski z Unii ma wiernych sojuszników. Na ich czele stoi Tadeusz Rydzyk. To on dyktuje tempo, melodię i tekst antyunijnego oratorium. Dawkuje, wspiera, wyciąga groteskowe, kłamliwe, ale chwytliwe pseudo-argumenty, szykując niepewny swego i bezkrytyczny elektorat antyunijny na powrót „prawdziwej, niepodległej Najjaśniejszej”. Kiedy będzie gotów, ogłosi hasło pełnego wyzwolenia spod jarzma brukselskiego dyktatu - komentuje Durczok.

Ile zarabia Tadeusz Rydzyk na rządach PiS?

To, że kościołowi pod rządami PiS żyje się dobrze już wiemy. Przyjrzyjmy się bliżej faktycznym kwotom, które obecny rząd przeznaczył najbardziej rozpoznawalnemu polskiemu duchownemu. W przeciągu ponad dwóch lat sprawowania władzy Prawa i Sprawiedliwości, o. Tadeusz Rydzyk otrzymał 80 mln, 921 tysięcy zł z publicznych pieniędzy. Blisko 40 mln zostało przeznaczone na geotermię a prawie 26,5 mln przypadło fundacji Lux Veritatis. Dodatkowo podobno ponad pół miliona złotych trafiło do przedsiębiorstw związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. Czy Polska faktycznie wyjdzie z Unii Europejskiej? Kto naprawdę rządzi w kraju?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agnieszka Chylińska martwi fanów. "Dzieje się z nią coś okropnego".
  2. Andrzej Duda bez szans na drugą kadencję?! Polacy zdecydowali
  3. Natychmiast sprawdź swoje konto! Polacy masowo okradani
     
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News