Rydzyk przyjął potężny cios od Polaków. Nie ma szans

Rydzyk przyjął potężny cios od Polaków. Nie ma szans Źródło: screen Youtube

Tadeusz Rydzyk miałby szykować się do wystawienia własnych list przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Doniesienia mediów nie są póki co potwierdzone przez toruńskiego redemptorystę. Wiemy za to co sądzą o takim planie Polacy. Wniosek jest szokujący dla ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk pozostaje w bliskich powiązaniach z polskimi politykami. Przed trzema laty jego media (Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik) czynnie wspierały w kampanii wyborczej polityków Prawa i Sprawiedliwości. Podobnego poparcia z mediów redemptorysty zabrakło jednak w niedawnych wyborach samorządowych. To zrodziło publiczne dywagacje, czy aby nie chwieje się niepisany sojusz Rydzyka z Jarosławem Kaczyńskim. Taki scenariusz założyła w mijającym tygodniu "Rzeczpospolita". Bazując na wypowiedziach anonimowych polityków PiS dziennik opublikował artykuł, z którego wynikało, że ojciec Rydzyk miałby przygotowywać swoje listy wyborcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. A tym samym zabrać partii Jarosława Kaczyńskiego część elektoratu. Padły m. in. nazwiska Marka Jurka czy Mirosława Piotrowskiego z KUL.

Polacy przeciwni listom. Tadeusz Rydzyk bez poparcia rodaków

Dziennik postanowił spytać Polaków co sądzą o listach Tadeusza Rydzyka w wyborach do PE. Odpowiedzi mogą zszokować redemptorystę. "Rzeczpospolita" przywołuje nowe badanie SW Research. Wynika z niego, że aż 59 procent pytanych uważa listy Rydzyka w wyborach do unijnego parlamentu za zły pomysł. Popiera go za to jedynie 14 proc. ankietowanych. Zdania w tym temacie nie miało 17 proc. przepytanych. Z badania wynika ponadto, że przeciwni listom Rydzyka w wyborach są głównie kobiety (70 proc.). Co ciekawe podobnego zdania są ludzie powyżej 50 roku życia (79 proc.) oraz mieszkańcy z wykształceniem średnim (71 proc.).DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miażdżący sprzeciw

Sondażownia wzięła do tak prostego badania również inne kryteria. Rp.pl dowodzi, że przeciw listom Tadeusza Rydzyka opowiedzieli się też Polacy zarabiający w przedziale 2-3 tys. zł netto (blisko trzy czwarte głosów), w podobnej proporcji zagłosowali też mieszkańcy z miast 100-199 tys. (74 proc.). Badanie przeprowadzono na próbie 800 osób kilka dni temu. Wnioski są dla ojca Rydzyka miażdżące. Dowodzą, że Polacy są zmęczeni i poirytowani jego powiązaniami z politykami, które na taką skalę zwyczajnie nie przystają duchownemu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jerzy Zięba rozpoczyna współpracę z Rydzykiem?! Będzie nową gwiazdą TV Trwam
  2. Polityk PiS właśnie ujawnił największy sekret ojca Rydzyka! Kaczyński dostanie ataku serca
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Ojciec Rydzyk ZNOWU szantażuje Kaczyńskiego! Prezesowi PiS wali się grunt pod nogami
Następny artykuł