Pół rządu płaci Rydzykowi! Nowe, wstrząsające dane

Pół rządu płaci Rydzykowi! Nowe, wstrząsające dane Źródło: fot. wikipedia

Tadeusz Rydzyk, choć przedstawia się jako "skromny zakonnik", to płaci mu pół rządu. Otrzymał prawie 165 mln zł zadatku od 11 ministerstw. Na co idą ogromne pieniądze? Czy na pewno na "dzieła Boże"?

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest prawie wszystkim znany. Dyrektor Radia Maryja mówi o sobie, jako o ubogim i skromnym zakonniku, a wszystkie pieniądze, które otrzymuje, mają być przeznaczone wyłącznie na "dzieła Boże". Skąd w takim razie fundacje i instytucje powiązane z ojcem Tadeuszem uzyskują tyle dofinansowań? Jak się okazuje, duchowny otrzymał prawie 165 mln zł od polityków, a wśród nich wymienić można 11 ministrów, między innymi spraw zagranicznych, środowiska i kultury. O przychylności polityków PiS wobec o. Rydzyka wiadomo od lat. Cyklicznie pojawiają się w Radiu Maryja i biorą udział w pielgrzymkach na Jasną Górę. Nawet sam premier Mateusz Morawiecki pojawił się podczas ostatniego spotkania w Częstochowie. Czy regularna wymiana nazwisk polityków PiS przy osobie ojca Tadeusza ma wpływ na to, że między innymi toruńska uczelnia Tadeusza Rydzyka lub fundacja Lux Veritatis otrzymały od początku kadencji potężne dotacje? Przykładów jest więcej. "To skok na kasę! Etycznie woła o pomstę do nieba! Media Rydzyka wspierały PiS podczas kampanii wyborczej i teraz przyszła pora na spłatę długu (...) ten transfer środków to także zaliczka na przyszłe kampanie. Rydzyk doi jak może, stawia PiS-owi kosztowne warunki. Doi podatników – jest znany z tego, że przyjmuje pieniądze od biednych, bogatych, wdów, sierot. Weźmie pieniądze od każdego - widzi kasę i bierze ją pełnymi garściami bez najmniejszych wyrzutów sumienia" - mówi szef klubu PO, Sławomir Neumann.

Tadeusz Rydzyk: Kto mu płaci?

Według doniesień, od początku kadencji PiS ojciec Rydzyk i związane z nim organizacje otrzymały prawie 165 mln złotych, od ministerstw i podległych instytucji, w tym: Ministerstwo  Środowiska: 82,5 mln zł - m.in. zadośćuczynienie za cofnięcie dotacji na budowę geotermii w Toruniu, budowa ciepłowni geotermalnej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 70,1 mln zł - m.in. na utworzenie muzeum im. Jana Pawła II w Toruniu, Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 703 tys. zł - dotacje dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, dotacja na letnią szkołę dla cudzoziemców Ministerstwo Sprawiedliwości: 1 mln zł - dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu za szkolenia medialne dla pracowników wymiaru sprawiedliwości, z funduszu sprawiedliwości; Ministerstwo Spraw Zagranicznych: 2 mln zł - m.in. dotacje dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, prowadzenie regionalnych ośrodków debaty międzynarodowej; Ministerstwo Zdrowia: 224 tys. zł - m.in. emisja spotów dotyczących profilaktyki raka; Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: 282 tys. zł - m.in. na kampanie telewizyjne; Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: 120 tys. zł - opłata za stoisko promujące unijny program "Ryby" na jednodniowym pikniku w szkole o. Rydzyka Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojna w TVP! Dziennikarze publicznie zmieszali z błotem legendę polskiej telewizji
  2. Lincz na ciężarną gwiazdę TVN! "Kobieta w ciąży powinna się szanować"
  3. Rodzina błaga o modlitwę. Dziennikarz skatowany po meczu z Kolumbią
  4. Porzucone i przerażone. Historia tych dwóch kulek jest niewiarygodna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News