To już koniec Rydzyka! Nawet PiS się od niego odwrócił

To już koniec Rydzyka! Nawet PiS się od niego odwrócił

Tadeusz Rydzyk przez lata był jednym z największych sprzymierzeńców PiS. Jednak teraz pomiędzy duchownym i partią rozpoczęła się prawdziwa wojna. Media ujawniły, co spowodowało takie zaostrzenie się kontaktów.

Tadeusz Rydzyk wśród Polaków cieszy cię bardzo mieszanymi opiniami, ponieważ duchowny dzięki swojej działalności zyskał sobie prawdziwą rzeszę wielbicieli. Inni natomiast wprost krytykują ojca Rydzyka, za jego postawę oraz częste angażowanie się w sprawy polityczne. Do tej pory duchowny mógł liczyć na wsparcie ze strony PiS, ale teraz partia wkracza na wojenną ścieżkę z Rydzykiem.

Tadeusz Rydzyk przeciwko PiS

Pogarszające się kontakty pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim i Tadeuszem Rydzykiem nie są kwestią, tylko ostatnich dni. Ten proces rozpoczął się jeszcze znacznie wcześniej. Aktualna sytuacja swój początek miała jeszcze podczas przebudowy rządu, kiedy zaufani ludzie ojca Rydzyka przestali pełnić swoje dotychczasowe funkcje. Chodzi oczywiście o Jana Szyszkę, Antoniego Macierewicza i Krzysztofa Jurgiela. Teraz media ujawniły, że kluczową postacią w tej sprawie okazał się Andrzej Jaworski. Polityk aktualnie jest zawieszony w prawach członka partii, jednak niewykluczone, że już niebawem przestanie być jej członkiem. Początkowo sądzono, że jest to rezultat jego braku poparcia dla kandydata PiS, który startuje w wyborach na prezydenta Gdańska. Jednak portal wp.pl informuje, że Jaworski ma na swoim sumieniu o wiele poważniejsze grzechy względem PiS. Według informatorów portalu polityk pod kierownictwem Tadeusza Rydzyka miał zorganizować nową formację polityczną, która miała wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także do Sejmu. Takie ugrupowanie mogłoby okazać się poważną konkurencją dla Jarosława Kaczyńskiego, który już teraz musi zmagać się z malejącym poparciem. Jak widać, dotychczasowy sojusz pomiędzy Kaczyńskim i Rydzykiem zakończył się dosyć drastycznie. Redemptorysta za plecami prezesa PiS chciał wykorzystać, jego człowieka, aby bez ostrzeżenia zaatakować Kaczyńskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Kolejnym punktem zapalnym na linii Kaczyński, Rydzyk było usunięcie Jaworskiego z zarządu toruńskiej spółki "Polski Cukier". Między innymi ta decyzja spowodowała, że rozpoczęty wcześniej konflikt jeszcze bardziej się zaostrzył. Dodatkowo był to cios wymierzony w samego Jaworskiego, który mógł mieć pretensje do szefostwa swojego ugrupowania i właśnie dlatego zdecydował się na współpracę z ojcem Rydzykiem. - Od tamtej pory duchowny nie spotyka się i nie rozmawia z prezesem Kaczyńskim - zdradza informator wp.pl. Bez wątpienia Kaczyński nie może sobie pozwolić na spiskowanie za swoimi plecami, kiedy zbliżają się kolejne wybory. Jego decyzja jak najbardziej nie dziwi, jednak pytanie brzmi, jaka będzie odpowiedź ze strony założyciela Radia Maryja. Jednego można być pewnym, nie jest to jego ostatnie słowo w tej bitwie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polsce grozi globalne odcięcie od prądu. Minister prosi o pomoc Matkę Boską
  2. PiS będzie miał problem! Ta książka pogrąży całą partię
  3. Kaczyński się wygadał. To oszustwo może pogrążyć rząd PiS
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News