Rydzyk będzie się kąpał w pieniądzach. Wiemy, ile dostał od rządu

Rydzyk będzie się kąpał w pieniądzach. Wiemy, ile dostał od rządu

Tadeusz Rydzyk od wielu lat należy do grona najbardziej przedsiębiorczych polskich duchownych. Toruński redemptorysta w zadziwiająco szybkim tempie rozwija swoje kolejne projekty związane z wieloma branżami, takimi jak media oraz prywatne szkolnictwo. Co ciekawe, wiele w tej kwestii tłumaczyć mogą dane, które oficjalnie udostępnił właśnie wiceminister sprawiedliwości. Obywatele wreszcie dowiedzieli się bowiem, jakie kwoty trafiły do zakonnika z krajowego budżetu.

Tadeusz Rydzyk bardzo często powraca na pierwsze strony najważniejszych polskich gazet. Wielu wyborców niezmiennie zastanawia się bowiem, jakim majątkiem realnie dysponuje duchowny oraz jaka jego część pochodzi z budżetu państwa. Oficjalnie zakonnik nie jest bowiem wcale majętnym człowiekiem - wszelkie środki, które posiada, umieszczane są na kontach jego biznesów oraz projektów.

Ile Tadeusz Rydzyk dostał z budżetu państwa? Opozycja jest zbulwersowana

Kiedy w ostatnim czasie do opinii publicznej dotarły informacje, według których redemptorysta ma ponownie otrzymać ogromne środki z Funduszu Sprawiedliwości, oburzenia nie kryli szczególnie posłowie opozycji. Jeden z nich twierdził nawet, iż przekazywanie dużych sum Rydzykowi to "skandal". - Z budżetu państwa w ciągu ostatnich trzech lat na podmioty związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem wpłynęło ponad 165 mln zł, a teraz wydawane są kolejne miliony - powiedział krytycznie Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej, któremu zdecydował się właśnie odpowiedzieć wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS, Michał Wójcik.

Kolejne gigantyczne sumy dla Rydzyka z Funduszu Sprawiedliwości

- Fundacja Lux Veritatis wystąpiła o dotację w konkursie piątym "Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" na akcję informacyjną "Bądźmy bezpieczni" na kwotę 416,6 tys. zł. Z kolei Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia na akcję "Masz jedno życie, stop dopalaczom" na kwotę 195 tys. 955 zł - ogłosił w Sejmie wiceminister Michał Wójcik.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Wszystkie podmioty, które spełniły warunki formalne i merytoryczne, otrzymały dotacje - dodał polityk, zaznaczając stanowczo, że pieniądze z budżetu państwa w tym samym konkursie otrzymało także 30 innych organizacji i instytucji. Jak więc wynika z danych ujawnionych przez wiceszefa resortu sprawiedliwości, ojciec Rydzyk otrzymał z Funduszu naprawdę gigantyczne kwoty. Przypomnijmy, że pieniądze te powinny docelowo trafiać do ofiar przestępstw, ich rodzin oraz byłych więźniów. Mają być także przeznaczane na różnego rodzaju kampanie związane z funkcjonowaniem tych właśnie grup obywateli. Nie wszyscy wyborcy są więc przekonani, czy toruński redemptorysta jest odpowiednią osobą do realizowania podobnych projektów.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się dzieje z dzieckiem potrąconym przez Dudę? Prezydent jedzie do szpitala
  2. BEZCZELNE słowa rzecznika Andrzeja Dudy po potrąceniu dziecka! Nie ma wstydu
  3. Patryk Jaki upokorzony jak nigdy! B. minister zmiażdżył go publicznie i wyśmiał
  4. Przyjaciółka Agaty Dudy zdradziła. Oto prawdziwe, prywatne oblicze pierwszej damy
Następny artykuł