Opublikowano dokumenty ministerstwa. Tyle pieniędzy naprawdę dali Rydzykowi, lepiej usiądźcie

Opublikowano dokumenty ministerstwa. Tyle pieniędzy naprawdę dali Rydzykowi, lepiej usiądźcie Źródło: screen/YouTube/InfiniteWisdomTV

Tadeusz Rydzyk otrzyma gigantyczną kwotę. W sieci pojawiły się dokumenty, które to potwierdzają. To kolejna dotacja, którą kontrowersyjny redemptorysta otrzymał od państwa.

Tadeusz Rydzyk może cieszyć się z kolejnej państwowych środków. Jak dowiedziały się media, kontrowersyjny redemptorysta otrzymał od ministerstwa kolejne pieniądze. Nie jest tajemnicą, że Telewizja Trwam, Radio Maryja i inne projekty fundacji Lux Veritatis są bardzo hojnie dotowane. Tym razem nie było inaczej.

W ostatnim czasie opinia publiczna była oburzona olbrzymim dofinansowaniem, jakie ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał na budowę i organizację nowego muzeum "Pamięć i Tożsamość". Niedługo potem wybuchł kolejny skandal. Tym razem instytucją, która hojnie wsparła działania redemptorysty, było ministerstwo rolnictwa. 

Ojciec Rydzyk otrzymał od ministerstwa rolnictwa gigantyczną kwotę. Resort zaprzecza, ale są dokumenty

Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, z których wynika, że ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał kolejne pieniądze. Tym razem miało mu je dać Ministerstwo Rolnictwa. Resort przekonywał, że nie przekazał ostatnio żadnych dotacji dla instytucji takich jak Uzdrowiska Termy Toruńskie, Geotermii Toruń, Fundacji Nasza Przyszłość czy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W odpowiedzi na interpelację poselską, resort ujawnił dokumenty, z których wynika, że w ostatnim czasie Tadeusz Rydzyk otrzymał olbrzymie pieniądze. Zostały one przekazane na podstawie trzech usług, które instytucje podległe Rydzykowi miały świadczyć Ministerstwu Rolnictwa. Jak się okazuje, były to bardzo drogie usługi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiadomo, ile dostał Rydzyk. Kwota zwala z nóg

Z dokumentów, które ujawniło Ministerstwo wynika, że instytucje ojca Rydzyka otrzymały ogromną kwotę od ministerstwa rolnictwa. Miała być ona zapłatą za usługi takie jak promowanie rządowego projektu "Poznaj dobrą żywność" na antenie Telewizji Trwam.

Koszt przeprowadzenia kampanii informacyjnej i wyemitowania spotów reklamowych wyniósł łącznie blisko 175 tysięcy złotych. Nie da się ukryć, że "duchowe imperium" Tadeusza Rydzyka rośnie w siłę. Projekty redemptorysty wciąż uzyskują bardzo duże wsparcie ze strony państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie Agnieszki Chylińskiej. Gdyby nie dzieci już by jej z nami nie było
  2. Wielkie zmiany w Biedronkach. Sieć zamieni się w sklepy nowej generacji, po wejściu opadną wam szczęki
  3. Gwiazda DDTVN ma poważne powikłania po przebytej chorobie. Smutne informacje
  4. IMGW wydało właśnie alerty najwyższego stopnia dla kilku województw. TVN ostrzega Polaków
  5. Wielki dramat na południu Polski. Mieszkańcy ewakuowani, sytuacja pogarsza się z każdą minutą

źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News