Tadeusz Rydzyk
Fot. YouTube/QN TLC
Wiadomości Pikio - 22 Grudnia 2018

Rydzyk w panice podjął desperacki krok. Zakonnik ma nóż na gardle

Tadeusz Rydzyk nie od dziś jest w kuluarach posądzany o posiadanie narastających politycznych aspiracji, które mają już nawet przekształcać się w konkretne projekty. Jako że tworząca się właśnie partia, kojarzona z nazwiskiem redemptorysty, nie osiąga wystarczających wyników, zakonnik najpewniej w popłochu zmienił swe plany. Jak twierdzą komentatorzy, sięgnął po rozwiązanie niemal ekstremalne.

Tadeusz Rydzyk jest obecnie łączony z rejestrowaną przez europosła Mirosława Piotrowskiego partią polityczną. Chociaż początkowo duchowny miał pokładać w tym projekcie gigantyczne nadzieje, pogrzebały je wyniki sondaży. Aby nie musieć odbudowywać swego politycznego kapitału od zera, przyparty do muru redemptorysta zaprosił do Torunia byłego posła PiS, Andrzeja Jaworskiego, oraz byłego ministra ochrony środowiska Jana Szyszkę. W jakim dokładnie celu?

Tadeusz Rydzyk nagle zmienia plany? Sensacyjne doniesienia

- Piotrowski podchodzi poważnie do sprawy, ale nieumiejętnie. Ci, którzy chcieli coś do tej pory z nim ustalić, widzą, że nic z tego nie będzie - cytuje "Super Express" za anonimowym politykiem, blisko związanym jednak ze środowiskami skupionymi wokół Rydzyka. Co ciekawe, głównego problemu inicjatywy Piotrowskiego ludzie najbardziej znanego toruńskiego zakonnika dopatrują się w doborze składu partii. To między innymi brak osób związanych z ruchami pro-life oraz byłych działaczy Zjednoczonej Prawicy, którzy dużo wiedzą przecież o jej strukturach, miały pogrzebać ugrupowanie w oczach Rydzyka. - Ojciec dyrektor zawsze każdemu daje wolną rękę, bo przenigdy nie namaści nikogo raz na zawsze - miał stwierdzić w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" informator.

O. Rydzyk szuka ostatniej deski ratunku. Będzie nią Szyszko?

Decyzje Piotrowskiego niespodziewanie zdają się na nim jednak mścić. Działacze, których nie chciał zaprosić do współpracy, zdecydowali się ponoć na ciche utworzenie własnej siły politycznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to właśnie ona ma zostać wsparta przez Tadeusza Rydzyka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
- Chodzi bardziej o listę niż partię. Szyszko, w przeciwieństwie do Piotrowskiego, ma markę, nazwisko, pozytywne notowania u wyborców, na których nam zależy - dodał także człowiek bliski inicjatywom i projektom zakonnika. Co w obliczu podobnych zdarzeń stanie się ze spalonym planem A? Na razie trudno wyrokować. Sam Rydzyk miał już ponoć podjąć decyzję o ucieczce z tonącego statku, czego potwierdzenie być może opinia publiczna zobaczy już wkrótce na własne oczy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Krzysztof Jackowski: Co przewidział słynny jasnowidz? Sprawdzone przepowiednie
  2. Zuzanna Łapicka nie żyje! Kim była zmarła żona Daniela Olbrychskiego?
  3. Uważaj w ten weekend. Dostaniesz nawet 5 tys. mandatu, to może spotkać każdego
  4. Ile lat miała Anna Przybylska w dniu śmierci? Aż chce się płakać
  5. Ma 80 lat. Mieszkała w starym zniszczonym szałasie. W ciągu 6 dni odmienili jej życie
ZAMIANA
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News