Tadeusz Rydzyk
Fot. YouTube / QN TLC
Wiadomości Pikio - 10 Grudnia 2018

Nikt nie chce Rydzyka! Do papieża trafi petycja podpisana przez tysiące Polaków

Tadeusz Rydzyk uchodzi za jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób w Polsce. Redemptorysta ma własną telewizję, radio i uczelnię, jednak to dla niego wciąż mało. W ostatnim czasie do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął zaskakujący wniosek. Okazało się, że ojciec z Torunia będzie mieć również w swoim zasięgu partię polityczną. Takie zapędy wywołały ogromną burzę zarówno wśród osób wierzących, jak i agnostyków.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny stał się tematem numer jeden. Jego potencjalna partia wywołała ogrom oburzenia, nawet wśród przychylnych mu środowisk. Przypomnijmy, że formację zakłada europoseł Mirosław Piotrowski, który związany jest mocno ze środowiskiem toruńskiego kapłana. Krytycznie wypowiedziała się o nim Beata Mazurek, rzeczniczka prasowa partii PiS. Jej wypowiedź jest dużym zaskoczeniem, bowiem jak do tej pory, Prawo i Sprawiedliwość żyło z Rydzykiem w bardzo dobrej komitywie. - Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo.Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu.Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy ułatwia powrót do władzy lewicy – napisała na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.

Tadeusz Rydzyk wykorzystuje wiarę w celach politycznych

W odpowiedzi na krok zakonnika z Torunia powstała petycja. Pismo może podpisać każdy, kto nie zgadza na to, aby osoba duchowna mieszała się w politykę. Pismo ma trafić do samego papieża Franciszka. - Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji - brzmi petycja. Według nich o. Rydzyk jest bezkarny, ponieważ władze kościelne boją się szumu i medialnej afery. - Hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości - brzmi treść apelu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej

Najbogatszy z Polaków

Autorzy petycji szczególną uwagę zwrócili również na zarobki zakonnika z Torunia. Wyrazili swoje ogromne niezrozumienie w kwestii ogromnego bogactwa, jakie zgromadził redemptorysta. Ich zdaniem dużą hipokryzją są w tym przypadku śluby ubóstwa, które nijak mają się do rzeczywistego stanu rzeczny. - Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości - brzmią słowa przeciwników Rydzyka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poznaliśmy szczegóły pogrzebu Lecha Wałęsy
  2. Opener może się schować! Biedronka startuje z prawdziwym festiwalem
  3. Robert Janowski walczy o zdrowie! Wszystko legło w gruzach, okropne informacje
  4. Makabryczne odkrycie policji. Nie żyje kobieta, za którą modliło się pół Polski
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
O. RydzykW końcu ujawniono niesamowite bogactwo Rydzyka! Kwota zwala z nógCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News