Rydzyk nie boi się papieża?! "Bezwzględnie zwalcza wrogów"

Rydzyk nie boi się papieża?! "Bezwzględnie zwalcza wrogów"

Petycja do papieża Franciszka, której pomysłodawcy pragną poprosić duchownego o ukrócenie tego, co robi Tadeusz Rydzyk, została podpisana przez dziesiątki tysięcy osób. Duchowny jednak nic sobie z tego nie robi. Najwyraźniej nie boi się nawet papieża. Po jego stronie stanął Jarosław Kaczyński. Rydzyk bezwzględnie zwalcza swoich wrogów.

Toruński redemptorysta zdaje się jednak nie przejmować ani przeciwnikami, ani tym bardziej papieżem. Zdaniem twórców apelu zakonnik sprzeciwia się chrześcijaństwu i bezwzględnie niszczy swoich wrogów. Choć oficjalnie założyciel pierwszej w Polsce katolickiej rozgłośni radiowej nie posiada żadnego majątku i mieszka w zakonnej celi w Toruniu, znaczna część społeczeństwa, głównie ta nieuczęszczająca do kościoła, nie daje wiary takim zapewnieniom. Trudno się dziwić patrząc na to, jaki sukces osiągają wszystkie zainicjowane przez niego przedsięwzięcia. By zatrzymać triumfalny pochód Rydzyka przez media powstałą specjalna petycja, pod którą podpisy złożyło już 67 tys. osób. Inicjatorzy akcji mówią, iż ich celem jest dobicie do 100 tys. podpisów, a następnie przekazanie petycji papieżowi Franciszkowi, czyli głowie Kościoła. O co chodzi? Dwóch mężczyzn chcących zachować częściową anonimowość, Adam N. i Witek W. stworzyło dokument za pomocą strony Avaaz. Obaj panowie sprzeciwiają się działaniom o. Rydzyka i twierdzą, że są one "antytezą chrześcijaństwa". W tym miesiącu minie rok od wejścia w życie ich pomysłu, który jednak mocna stracił na impecie.

Tadeusz Rydzyk nie boi się papieża?

Na wątpliwą zdaniem przeciwników Radia Maryja i Telewizji Trwam etyczność interesów zakonnika i przedsiębiorcy uwagę zwracano już wielokrotnie. Nigdy jednak dość skutecznie, by działalność tych mediów ukrócić. To zadanie spadło właśnie na wspomnianą petycję, które tytuł brzmi: "Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyk". Jak twierdzą N. i W. redemptorysta oprócz działalności finansowej prowadzi również działalność polityczną, będącą w sprzeczności z ideałami Kościoła. Rydzyk ma niszczyć według nich swoich wrogów i to w najbezwzględniejsze ze sposobów. - Ojciec Rydzyk jest politykiem. Wpadł na to, że może przedstawiać swoich przeciwników politycznych jako przeciwników wiary i uznał, że należy ich zwalczać każdą dostępną metodą - powiedzieli rok temu Onetowi twórcy petycji. Tadeusz Rydzyk nie boi się nawet papieża, który wedle słów odpowiedzialnych za petycję jest wystarczająco odpowiednio informowany przez polskie duchowieństwo i redemptorystów, by nie ingerować w to, co dzieje się w Toruniu. - Ojciec Rydzyk nie promuje wartości chrześcijańskich. On promuje przywiązanie do pieniądza, do mamony. Przez ten rok gigantycznie wzrosła liczba dowodów na układ finansowy z politykami. Są nimi spore ilości różnego rodzajów dotacji - mówi Adam N. w rozmowie z Onetem. Do inicjatywy dwóch anonimowych mężczyzn już na początku jej istnienia odniósł się także obóz władzy w postaci najważniejszych polityków w państwie. Posłanka PiS i dawna pracowniczka Radia Maryja Anna Sobecka również za pomocą internetu zorganizowała akcję poparcia dla Rydzyka. Celem petycji także skierowanej do papieża pod nazwą "List do Ojca św. Franciszka w obronie Radia Maryja oraz o dr. Tadeusza Rydzyka CSsR" zebrała jednak tylko 22 tys. podpisów z 50 tys., które pragnęli zebrać pomysłodawcy i podobnie jak swoja konkurentka straciła na rozgłosie, choć podpisali się pod nią Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, a nawet ówczesna premier Beata Szydło. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oszaleli?! Burda polskich aktorów na środku ulicy w Warszawie
  2. Radwańska przeżywa koszmar. Pierwsza taka sytuacja w jej życiu od 12 lat
  3. Marian Opania szczerze o swojej chorobie. Schudł już 13 kilo
źródło: onet.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News