Skandaliczne oświadczenie fundacji Rydzyka ws. pedofilii w Kościele

Skandaliczne oświadczenie fundacji Rydzyka ws. pedofilii w Kościele Źródło: .

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny szokuje. Duchowny i biznesman postanowił skomentować co tak naprawdę sądzi o filmie "Tylko nie mów nikomu", który od kilku dni wzbudza wielkie emocje wśród Polaków. Oświadczenie, wydane przez fundację należącą do redemptorysty jest po prostu skandaliczne.

Tadeusz Rydzyk nie przestaje wzbudzać kontrowersji. Toruński duchowny za pomocą należących do siebie mediów postanowił przedstawić, jakie wrażenie zrobił na nim film "Tylko nie mów nikomu" autorstwa Tomasza Sekielskiego. Tak skandalicznej wypowiedzi nie mógł się spodziewać nikt.

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie filmu o pedofilii w Kościele. Skandaliczne słowa fundacji redemptorysty

Fundacja "Nasza Przyszłość", która jest jednym z projektów założonych przez toruńskiego biznesmena i duchownego postanowiła powiedzieć, co sądzi o publikacji filmu Sekielskiego. Według pracowników i najważniejszych osób w organizacji pedofilia w Kościele katolickim w ogóle nie istnieje, a jeśli w jakimkolwiek stopniu, to czysto marginalnym.

- Plaga pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. W porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna. Dotyczy zaledwie ułamka procenta ogółu duchowieństwa i jest zdecydowanie mniejsza od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych - przekonuje w publikacji Sebastian Karczewski, który jest jednym z najbardziej prominentnych członków fundacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

"Film Sekielskiego to atak na duchowieństwo"

Oprócz bagatelizowania problemu pedofilii, pracownicy należącej do Rydzyka fundacji zauważyli, że celem byłego pracownika TVN było przeprowadzenie ataku na Kościół katolicki i odciągnięcie wiernych od organizacji poprzez pokazanie kilku bulwersujących zachowań, które stanowią istny ułamek ogółu duchowieństwo. Sebastian Karczewski napisał, że Sekielski swoim obrazem włączył się w trend atakowania wiary i Kościoła w Polsce, ponieważ w innych grupach zawodowych o wiele częściej dochodzi do prześladowania seksualnego najmłodszych.

- Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami. Rzecz w tym, iż nie przyciągają one uwagi mediów, które skupiły się na katolickich księżach, tworząc mit globalnej kościelnej zmowy kryjącej nadużycia seksualne - czytamy w kolejnym fragmencie skandalicznego oświadczenia fundacji Rydzyka.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)
  4. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  5. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Media poinformowały, że książę Harry NIE JEST ojcem dziecka Meghan Markle
  6. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News