Zaskoczeni nawet w PiS. Rydzyk ostro o... Partii Rydzyka

Zaskoczeni nawet w PiS. Rydzyk ostro o... Partii Rydzyka

Tadeusz Rydzyk ostro skomentował doniesienia o tzw. Partii Rydzyka, którą miałby być "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi", czyli ugrupowanie zakładane przez europosła Mirosława Piotrowskiego. Inicjatywa została przypisana toruńskiemu redemptoryście z racji bliskiej znajomości z Piotrowskim i ich osobistym powiązaniom. Duchowny dementuje jednak doniesienia o angażowaniu się w politykę.

Tadeusz Rydzyk już od 1992 roku prowadzi pierwszą katolicką rozgłośnię w Polsce - Radio Maryja. Oparcia w stacji od samego początku szukają konserwatywni i centrowi politycy i partie. Największym beneficjentem promocji na falach radia jest obecnie Jarosław Kaczyński i jego Prawo i Sprawiedliwość. Choć w przeszłości relacje między nimi nie należały do najlepszych, dziś spokojnie mówić można o sojuszu z rozsądku.

Żadną tajemnicą nie jest jednak, że Rydzyk i Kaczyński nie przepadają za sobą, a ich współpraca trwa, dopóki przynosi im korzyści. Dlatego właśnie tak wielkie zainteresowanie wzbudziły doniesienia o partii przyjaciela Ojca Dyrektora, Mirosława Piotrowskiego, której celem jest stworzenie listy do Parlamentu Europejskiego.

Czym jest "Ruch Prawdziwa Europa"

W listopadzie zeszłego roku pojawiły się doniesienia o decyzji europosła Piotrowskiego ws. zgłoszenia do Sądu nowej partii politycznej. Z racji tego, iż Piotrowski miał znaleźć się na listach PiS do PE z racji rekomendacji o. Rydzyka, natychmiast uznano, iż będzie to partia związana osobiście z szefem Radia Maryja i TV Trwam. Spekulowano również o dołączeniu się do inicjatywy Antoniego Macierewicza, czy Anny Sobeckiej, przyjaciół Rydzyka w PiS. Na ten moment jednak partia ma problemy z przejściem w deklaracji w rzeczywistość.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wszystko dlatego, że już drugi raz Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek o jej rejestrację z powodu niedociągnięć statutowych. Mirosław Piotrowski ogłosił jednak, że nie spocznie, dopóki nie zarejestruje swojej partii.

Tadeusz Rydzyk ostro o nowej partii

Słowa "Partia Rydzyka", którymi określa się nowe ugrupowanie, nie podobają się Tadeuszowi Rydzykowi. Duchowny w rozmowie z mediami stwierdził, że jest to określenie kłamliwe i oznaka złej woli osób, które go używają. - To jest wielkie kłamstwo, brak dobrej woli, zło po prostu. Takie wyszydzanie niemające niczego wspólnego z troską o dobro wspólne. Trudno to w ogóle nazwać. Przecież oni wiedzą, że to nieprawda - powiedział "Naszemu Dziennikowi". o. Rydzyk odniósł się także to negatywnych nastrojów wobec nowej partii, której powstanie jest mu przypisywane. - Czasem to wygląda tak, że wszystkiemu był winny "Rydzyk". No cóż? Dla nich złem jest samo to, że istniejemy, że jest Radio Maryja, Telewizja Trwam, "Nasz Dziennik", uczelnia, wspólnota - Rodzina Radia Maryja. Chcą to rozbić, bo ich celem jest zatomizowanie społeczeństwa. Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie - powiedział.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta
  2. Kaczyński spotyka się z byłą żoną znanego polityka. Będziecie w szoku
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacje totalnie was zaskoczy
  5. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
źródło: fakty.interia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News