Rydzyk ma ogromny problem! Został pozwany do sądu

Rydzyk ma ogromny problem! Został pozwany do sądu Źródło: yt.com/RadioMaryja

Tadeusz Rydzyk może zaliczyć kilka bezsennych nocy, podczas będzie musiał przemyśleć kilka problemów. Redemptorysta został pozwany i będzie musiał stawić się w sądzie. Czego dotyczą zarzuty?

Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że obecna władza patrzy na niego bardzo przychylnym okiem. Wielomilionowe dotacje płynące z przeróżnych ministerstw, pozwalają księdzu finansować liczne przedsięwzięcia biznesowe.

Jednym z nich jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Uczelnia redemptorysty znalazła się jednak pod ostrzałem i to bardzo formalnym. Sprawa jednego ze studentów, a zarazem działacza Sojuszu Lewicy Demokratycznej, znajdzie swoje rozstrzygnięcie na sali sądowej.

Tadeusz Rydzyk stawi się w sądzie. Jego uczelnia została pozwana

Marek Jopp zdecydował się wystąpić na drogę sądową przeciw Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wszystko ma związek z sytuacją, która wydarzyła się przed dwoma laty. Wówczas Jopp dostał się na kierunek "Polityka ochrony środowiska - ekologia i zarządzanie". Chociaż znajdował się na liście przyjętych studentów, to nie mógł rozpocząć nauki.

Sytuacja była pokłosiem niedostarczenia na czas jednego z dokumentów. Dosyć zaskakująco, chodziło o zaświadczenie od proboszcza parafii, do której jest przypisany. Jopp poinformował, że nie mógł uzyskać takiego dokumentu, ponieważ jest ateistą.

- Czuję się pokrzywdzony. Pozbawiono mnie możliwości dokształcania się - powiedział polityk SLD.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczywiście przedstawiciele uczelni twierdzą, że jedyna wina, o której można mówić, leży po stronie Joppa.

- Takie zaświadczenie (...) może uzyskać każdy. Pan Jopp mógł uzupełnić brakujące dokumenty i wtedy komisja rekrutacyjna mogłaby podjąć decyzję, ale sam z tego zrezygnował - stwierdził Ryszard Stopa.

Polityk domaga się obecnie 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia od Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Jest to równowartość opłaty, jaką miał ponieść za studiowanie tożsamego kierunku na innej prywatnej uczelni.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ile waży Dominika Gwit? Wszyscy kardiolodzy w Polsce złapią się za głowę
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Bogumiły Wander. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Co dzieje się z czwartym jurorem "Tańca z gwiazdami"?! Niepokojące doniesienia mediów o nieobecności Michała Malitowskiego
  4. Kobieta zrobiła sobie lifting. Zmarła na bardzo rzadki nowotwór
  5. Rząd uderzy kolejną ustawą w Biedronkę i Lidla. Popularne dyskonty znikną z Polski?!
  6. Karuzela absurdu w "Barwach Szczęścia". Zaszła w ciążę po kąpieli z mężczyzną w jaccuzi?!

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News