Tadeusz Rydzyk zamieszany w ogromną aferę! Usunęli niewygodnego człowieka

Tadeusz Rydzyk zamieszany w ogromną aferę! Usunęli niewygodnego człowieka

Tadeusz Rydzyk jest zarazem najbardziej znanym i wpływowym polskim księdzem, jak i duchownym, do którego wielu Polaków ma ogromne pretensje i brak zaufania. Ujawniono właśnie informacje, które potwierdzą przypuszczenia tych drugich - ojciec dyrektor zamieszany jest w wielką aferę. Niewygodny człowiek został usunięty. 

Tadeusz Rydzyk jest polskim duchownym, który nie cieszy się specjalną popularnością w naszym kraju. Jest on głową Radia Maryja i Telewizji Trwam, uczestniczył również w założeniu Fundacji Lux Veritatis. Wielu naszych rodaków ma jednak poważne wątpliwości co do jego uczciwości i moralności, teraz jednak pojawiła się informacja, która wprawi wszystkich w osłupienie. Okazuje się, że ojciec dyrektor jest zamieszany w ogromną aferę. Odsunięto od władzy również człowieka, który stał się niewygodny.

Tadeusz Rydzyk wynajmuje za darmo miejską salę na koncert bez informowania... miasta

W sali koncertowej w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu kilka dni temu miał miejsce koncert dla rodziny Radia Maryja. Na wydarzeniu pojawiło się wiele znanych postaci, m. in. oczywiście ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk oraz wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Świętowano 100-lecie niepodległości Polski, a na scenie z tej okazji wystąpił reprezentacyjny zespół artystyczny Wojska Polskiego. Całe wydarzenie organizowane było przy współpracy z Robertem Plutą - dyrektorem szkoły. Jak podaje wp.pl, Pluta nie poinformował nikogo z Urzędu Miasta o organizowanym koncercie. - Zarówno w przypadku wynajmu, jak i nieodpłatnego użyczenia, dyrektor placówki ma obowiązek poinformować Wydział Edukacji o każdej zawartej umowie. W przypadku nieodpłatnego użyczenia, wymagana jest zgoda prezydenta. Koncert odbył się bez wiedzy Urzędu Miejskiego w Radomiu. Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych nie poinformował nas o tym wydarzeniu. O koncercie dowiedzieliśmy się z relacji medialnych - podaje Urząd Miasta w Radomiu. Pluta z kolei twierdzi, że wszelkie koszty związane z koncertem zostaną w całości pokryte. Nie precyzuje jednak, kiedy uregulowanie płatności ma nastąpić. Podkreśla, że impreza zorganizowana dla rodziny Radia Maryja nie była wydarzeniem nieodpłatnym - tym samym nie musiał informować o fakcie organizacji prezydenta.

Dyrektor Szkoły Muzycznej usunięty, pozwie Urząd Miasta

Jak się okazuje, cztery dni po felernym koncercie dyrektor szkoły został usunięty ze stanowiska. W podanym uzasadnieniu przeczytać można było o "głębokim kryzysie, w jakim znalazła się placówka w wyniku działań dyrektora". Mężczyźnie zarzuca się również nierówne traktowanie pracowników oraz ignorowanie opinii Rady Pedagogicznej związanej z obsadzaniem stanowisk kierowniczych w placówce.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Ustalono, że dyrektor aprobował działania polegające na nakłanianiu pracowników do podpisu ‘list poparcia’ dla jego działań. Akceptował zastraszanie przez zastępcę postępowaniami prokuratorskimi wobec kierowników sekcji i nauczycieli, którzy sygnowali pismo skierowane do Centrum Edukacji Artystycznej - czytamy w uzasadnieniu. Kontrowersyjne natomiast jest to, że skoro Urząd Miasta miał tak wiele zarzutów wobec mężczyzny, to czemu decyzja zapadła dopiero zaraz po organizacji koncertu dla rodziny Radia Maryja? Internauci sugerują, że komuś z UM zdecydowanie nie podoba się współpraca byłego dyrektora z Tadeuszem Rydzykiem i mężczyzna stał się niewygodny. Mężczyzna blisko związany z Tadeuszem Rydzykiem, nie zgadza się ze swoim zwolnieniem i zapowiada pozew.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gortat przerywa milczenie po rozstaniu z Bachledą-Curuś! To musiało boleć
  2. Jarosław Kaczyński ma bliskie relacje z posłanką PiS! Jej siostra ujawnia całą prawdę
  3. Co na to prezes? Najnowsza deklaracja Kaczyńskiej na pewno mu się nie spodoba
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu