Imperium Rydzyka wali się jak domek z kart. Najbliżsi mu ludzie odchodzą jeden po drugim

Imperium Rydzyka wali się jak domek z kart. Najbliżsi mu ludzie odchodzą jeden po drugim Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Tadeusz Rydzyk stoi w obliczu klęski. Planował spektakularny sukces, ale tym razem się nie udało. Zawiedli go jego najbliżsi współpracownicy, którzy lawinowo odchodzą.

Tadeusz Rydzyk to niewątpliwie kontrowersyjna postać w Polsce. Ojciec dyrektor był zawiedziony polityką Prawa i Sprawiedliwości. Kandydaci związani z jego radiem nie mieli wysokich miejsc na listach PiS-u, dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, oczywiście przy wielkim wsparciu założyciela Radia Maryja.

Na początku tego roku zarejestrowano partię o nazwie Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi. Na czele ugrupowania stanął Mirosław Piotrowski, który startował wcześniej z list PiS. Partia była nazywana potocznie "partią ojca Rydzyka" ze względu na to, że za jej powstaniem stali współpracownicy założyciela Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk musi pogodzić się z upadkiem partii

Jak się okazało, pieniądze Tadeusza Rydzyka nie wystarczyły na to, aby na poważnie wejść do polityki. Od dłuższego czasu o Ruchu było cicho, a wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Jak się okazało - masa kandydatów zwyczajnie "uciekła z list". Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi będzie startować tylko z jednego okręgu z jedną listą.

Numerem jeden na liście w okręgu małopolskim i świętokrzyskim miał być Bogusław Rogalski, były poseł Ligi Polskich Rodzin. Jak się jednak okazało - lista została wyrejestrowana. Odeszli także Krzysztof Fulara i Paweł Potoczek.

- Decyzja o rezygnacji ze startu była także podyktowana dobrem prawicy. Bez względu na to, jaki osiągnęlibyśmy wynik, moglibyśmy, przykładowo, osłabić PiS. A tym samym przyczynilibyśmy się pośrednio do lepszego wyniku lewaków i liberałów. A tego nie chcielibyśmy - oświadczył Czesław Kwaśniak, pełnomocnik okręgowy ruchu.

Takiego obrotu spraw, Tadeusz Rydzyk raczej się nie spodziewał. Według nieoficjalnych źródeł rzeczywistym powodem rezygnacji była zbyt mała liczba podpisów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Fiasko ugrupowania zakonnika

W ruchu Tadeusza Rydzyka miało pojawić się wiele nazwisk doskonale znanym obserwatorom polskiej polityki. Oprócz Piotrowskiego, na listach mieli być Antoni Macierewicz i Marek Jurek. Jednak niewiele z tego wyszło, wyżej wymienionych polityków na liście "Europa Christi" po prostu zabrakło.

Politykom, za którymi stał Tadeusz Rydzyk udało się zgłosić listy tylko w dwóch okręgach wyborczych - lubelskim (5 nazwisk) i małopolsko-świętokrzyskim. Problem w tym, że w drugim lista została wycofana. Co za tym idzie - na ten moment nie jest możliwe, aby przekroczyć próg wyborczy. Mimo to, oficjalny założyciel Ruchu, Mirosław Piotrowski wyklucza wycofanie się i zapowiada start w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Co studiował Michał Szpak? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News