Tadeusz Rydzyk
youtube.com/Trwam
Anna Maria Guziewska - 1 Grudnia 2018

Rydzyk dostał szału jak nigdy wcześniej! Poszło o ASTRONOMICZNE pieniądze

Tadeusz Rydzyk w wyjątkowo płomiennym przemówieniu podczas obchodów powstania Radia Maryja, odniósł się do kondycji finansowania sztuki w Polsce. Duchowny nie potrafił ukryć tego, że kipi wręcz z wściekłości. Zadał wiernym niezręczne pytania i podsumował nastroje polityczne w kraju. Swoją otwartą krytyką zaskoczył niemal wszystkich obecnych. Sprawa rozchodzi się oczywiście o... pieniądze i to niemałe.

Tadeusz Rydzyk filmu "Kler" nie oglądał, ale wie o czym film "Kler" traktuje. Okazuje się, że ksiądz biznesmen nie tylko nie zgadza się z wizją reżysera, ale i nie zgadza się z decyzją o finansowaniu tytułu przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Organizacja nieprzychylnie rozpatrzyła wniosek jego studentów o czym duchowny nie zapomniał wspomnieć.

Tadeusz Rydzyk w szale krytykuje Polski Instytut Sztuki Filmowej. Co się wydarzyło podczas obchodów powstania Radia Maryja?

Ojciec Rydzyk na ambonie postanowił skomentować głośną premierę filmu "Kler". Zapytał więc dość obcesowo, kto z obecnych był w kinie, aby zobaczyć obraz Wojtka Smarzowskiego. Przypomnijmy, że Polski Instytut Sztuki Filmowej wsparł produkcję filmu Kler 3,5 milionami złotych. Tadeusz Rydzyk jest wściekły, że jemu takiej dotacji odmówiono całkowicie. - Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili - powiedział do zebranych na mszy wiernych. Nikt z zebranych ręki nie podniósł, więc duchowny kontynuował swoją dygresję na temat głośnej premiery. - Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie "Kler" - kontynuował ksiądz Rydzyk, który nie zważał na reakcje oniemiałych zebranych. Ojciec Rydzyk o samym scenariuszu głośnego filmu dowiedział się z Internetu, gdyż nie chciał "finansować" autorów. Później odniósł się do nieprzyjemnej sytuacji, która miała go spotkać ze strony władz instytutu. - Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy, ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień. To mniej więcej tak, jak Gomułka - mówił o próbie pozyskania pieniędzy na realizację obrazu "Nędzarz i madame", który miał opowiadać o bracie Albercie - nędzarzu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
UfoNa te 15 pytań nauka wciąż nie zna odpowiedzi. Oto WIELKIE tajemnice świataCzytaj dalej
Swoją dygresję ksiądz Rydzyk kontynuował. - Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film "Kler" dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce - podsumował duchowny polskie nastroje polityczne. Okazuje się, że spotkanie z wiernymi zakończyło się kilkoma nieprzyjemnymi uwagami. Wszystko wskazuje na to, że Tadeusz Rydzyk ze swojej retoryki rezygnować nie chce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pawłowicz idzie na WOJNĘ z papieżem Franciszkiem! Wstyd na cały świat
  2. Pawłowicz właśnie PONIŻYŁA Owsiaka w sądzie! Miażdżący wyrok, "PiS-owskie prawo"
  3. Mały chłopiec uciekł przed dotykiem papieża Franciszka. Nagranie obiegło internet
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News