Rydzyk się przestraszył! Desperacki krok duchownego
Bartłomiej Chudy - 5 Stycznia 2019

Rydzyk się przestraszył! Desperacki krok duchownego

Tadeusz Rydzyk odniósł się do licznych komentarzy medialnych dotyczących jego nowej partii. W jednym z ostatnich wywiadów jasno wyparł się wejścia w politykę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Czyżby duchowny przestraszył się możliwością rozbicia prawicy? Dziś desperacko daje do zrozumienia, że z racji posługi nie może angażować się politycznie, a przynajmniej... wprost.

Tadeusz Rydzyk stał się w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej "gorących" nazwisk w krajowej polityce. Choć duchowny nie jest zaangażowanym wprost decydentem, od kilku tygodni z nagłówków mediów nie znikają materiały o starcie partii "Ruch Prawdziwa Europa", budowanej przez jego współpracowników. Zaznaczmy, że jako duchowny nie może angażować się w partie polityczne.

Tadeusz Rydzyk o swoim wejściu w politykę. "To wielkie kłamstwo"...

Po tym jak Polskę obiegły doniesienia o starcie nowej inicjatywy powiązanej z ojcem Rydzykiem, czerpiącym przecież wielkie korzyści z rządów PiS od 2015 roku, w sieci nastało spore oburzenie tym stanem rzeczy. Wielu Polaków oburza sama myśl, że dotowany przez państwo ksiądz ma w planach realną władzę. Do sprawy postanowił odnieść się sam Rydzyk. Na łamach "Naszego Dziennika" odżegnywał się od dziennikarskich rewelacji. - To jest wielkie kłamstwo. Przecież oni wiedzą, że to jest nieprawda. Wiedzą, że ksiądz nie może zakładać żadnej partii. Czasem to wygląda tak, jakby wszystkiemu był winny Rydzyk - mówił na łamach dziennika Tadeusz Rydzyk.

Niemniej wspiera inicjatywę związanego z nim europosła Piotrowskiego

Tymi słowami wyparł się więc jego osobistego powiązania z tworzoną właśnie nową partią. Jednocześnie poparł w pełni inicjatywę jego dobrego znajomego profesora Mirosława Piotrowskiego z KUL, który tworzy podwaliny pod nową partię - Ruch Prawdziwa Europa. - Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie - cytuje ojca Rydzyka Wirtualna Polska. W dalszej części komentarza ojciec Rydzyk wspomniał o konieczności "wybrania dobra", "ludzi z prawymi sumieniami", ale też o sprawach, "które należy uporządkować". W grupie tych ostatnich umieścił m. in. problem z polityką migracyjną, z którą boryka się dziś Europa Zachodnia. Mówienie, że musimy mieć tanią siłę roboczą, ma bardzo krótkie nogi. To jest myślenie dorobkiewicza, a może i cwaniaka - powiedział.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Przypomnijmy, że nowa inicjatywa konserwatywno-chrześcijańska ma problemy natury prawnej. Wp.pl przypomina, że już dwa razy sąd odmówił rejestracji RPE ze względu na nieprecyzyjny statut. - W dniu 3 stycznia 2019 r. zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii - informował Wirtualną Polskę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk będzie wniebowzięty! Polityk PiS przekazuje Kościołowi kolosalne pieniądze
  2. Papieżowi Franciszkowi puściły nerwy. Jak Rydzyk się z tego wytłumaczy?!
  3. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Tadeusz Rydzyk słowaTym razem Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Ujawniono odbierające mowę słowa, które go pogrążąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News