tadeusz rydzyk_po
yt/Radio Maryja
Anna Maria Guziewska - 12 Grudnia 2018

Rydzyk szczuje słuchaczy w programie na żywo! Duchowny przebił samego siebie

Tadeusz Rydzyk zna przepis na szczęśliwe małżeństwo. Najpopularniejszy duchowny biznesmen właśnie udzielił wywiadu, a w nim postanowił się podzielić wiedzą na temat związków. Niektórzy zauważają, że wyraźnie przekroczył granicę.

Tadeusz Rydzyk jest znany z odważnych deklaracji. Teraz jednak, zamiast wsparcia duchowego swoich wiernych, postanowił się podzielić swoim doświadczeniem na temat małżeństw i różnic kulturowych. Bogata wiedza księdza jednak zszokowała audytorium.

Co powiedział Tadeusz Rydzyk o małżeństwach? W audycji na żywo przekroczył granicę

W programie "Porady psychologa i pedagoga" na antenie Radia Maryja został przepytany przez Tomasza Biernata. Padło pytanie o małżeństwo. - Moje poglądy: do małżeństwa trzeba szukać no po prostu jedności. I tu bardzo pomaga jedna kultura i jeden język i jedna religia. Bardzo pomaga. (...) Jedność ducha musi być - powiedział na antenie, sugerując, że kulturowa tożsamość ma niebagatelne znaczenie dla trwałości związków. Ekspert, który był obecny w studio przedstawił tezę, która zakładała o badaniach, utrzymujących, że zawieranie małżeństw "mieszanych" jest trudne, a same związku są nietrwałe. Ksiądz z Torunia podzielił się także swoją wiedzą na temat upodobań Polek. - Bardzo ważne. Ja np. patrzę, jak Polki zobaczą, spodoba im się taki jakiś mężczyzna, bo ciemniejsza cera i tego... i z tym Arabem i później jest "idź do haremu, jedź tam". No tak jest, to są dramaty. Do małżeństwa trzeba mieć jeszcze rozum, nie tylko emocje i hormony - zwrócił się do słuchaczy.

Toruński kapłan przestrzega

Redemptorysta uważa, że przed zawarciem związku małżeńskiego należy sprawdzić historię medyczną narzeczonego. W ocenie duchownego ewentualne utajnienie ważnych informacji może doprowadzić do rozpadu związku. - To trzeba zbadać jaka rodzina, problem chorób różnych, nie daj Boże choroby psychiczne, odchylenia osobowości, to wszystko razem - dodał po chwili, zapominając o przyrzeczeniach "w zdrowiu i w chorobie". Duchowny wspomniał także, że Polacy są traktowani z góry przez inne narody. Na to mają wpływ stereotypy na temat życia w komunizmie. Wskazuje także na inne czynniki kulturowe.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskPolscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emeryturyCzytaj dalej
- Często na Polaków patrzy się "a, to Europa Środkowa, jacyś Ukraińcy", tak? Że to zza muru berlińskiego, Europa Środkowa, to przybysz z daleka, który jest na nieco niższym poziomie rozwoju, także z powodu komunizmu. To widać w mediach, jest ten element patrzenia z góry - dodał po chwili ojciec dyrektor. Nie wiadomo, w jaki sposób doniesienia o ewentualnych mieszanych małżeństwach przyjmą narzeczeni, którzy słuchają wypowiedzi księdza. Być może Rydzyk ponownie stanie w roli eksperta i będzie radził także w innych istotnych kwestiach dotyczących życia w związkach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prywatny dramat Kaczyńskiego. Naprawdę smutne, bliska osoba opowiedziała wszystko
  2. Wielki dramat Kaczyńskiego. Nadchodzi czarny dzień prezesa
  3. Kaczyński podjął desperacką decyzję! Zwołano w trybie NAGŁYM spotkanie partii
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jaki jesteś w łóżku. Będziesz w szoku
Błogosławienie dzieciPo obejrzeniu tych zdjęć pokochasz papieża Franciszka!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News