Rydzyk dał wykład z "etyki mediów". Kuriozalne słowa duchownego

Rydzyk dał wykład z "etyki mediów". Kuriozalne słowa duchownego

Tadeusz Rydzyk jako kierownik największych mediów katolickich w Polsce został poniekąd zobligowany do zabrania głosu w sprawie udziału dziennikarzy w morderstwie Pawła Adamowicza. Popularny duchowny dał wykład z etyki mediów, wywołując niemałe kontrowersje. Zakonnik wskazał także odpowiedzialnych za głęboki podział w polskim społeczeństwie.

Media, które powołał Tadeusz Rydzyk, odgrywają dziś ogromną rolę w kreowaniu postaw i poglądów milionów Polaków. Taki stan rzeczy nie bierze się oczywiście znikąd, ponieważ jak wszyscy doskonale wiemy, każda stacja radiowa i telewizyjna niezależnie od przybranej linii ideologicznej ma na celu "wychowanie" publiczności. Nastroje swoich odbiorców, ojciec z Torunia zna doskonale. Z tym zadaniem świetnie radzą sobie właśnie Radio Maryja i Telewizja Trwam, które choć budzą ogromne kontrowersje, bez wątpienia przyczyniły się do medialnej aktywizacji ogromnej liczby osób starszych i głęboko religijnych, które na początku lat 90. nie miały swojej reprezentacji, a padały ofiarami licznych ataków. Pomimo zabrania głosu w imieniu znacznej części populacji, nadal zarzuca się Rydzykowi przekraczanie oddzielającej Kościół i państwo granicy oraz wpływanie na uprawionych do głosowanie w sposób szkodliwy.

Wczoraj podczas konferencji w założonej przez siebie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której nadano tytuł "Oblicza kolonizacji mediów", Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat etyki. Tą, jego zdaniem powinni kierować się dziennikarze i politycy. Te słowa wywołały ogromne kontrowersje.

Tadeusz Rydzyk poucza w kwestiach "etyki"

Morderstwo, którego ofiarą stał się Paweł Adamowicz wywołało ogólnopolską dyskusje na temat odpowiedzialności mediów i polityków za czyny obywateli RP, szczególnie tego, którego dopuścił się Stefan W. W tej sytuacji zarówno rządzący, jak i główne źródła informacji na ich temat, zaczęły wzajemnie przerzucać się winą za zamach z 13 stycznia. Główną oskarżoną jest Telewizja Polska. Sama Magdalena Adamowicz zarzuca mediom publicznym, że retoryka stacji doprowadziła do nastrojów, jakie miały ośmielić zamachowca do zamordowania jej męża. Ojciec Rydzyk w dużej mierze podpisuje się pod tą retoryką, z tym że ku niezrozumiałemu zdziwieniu mediów głównego nurtu, winy dopatruj się w pracy "lewacji", a nie stacji Jacka Kurskiego. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Na konferencji duchowny mówił o "etyce", która musi zapanować wśród reprezentantów konstytucyjnych organów państwa, jak i tzw. IV władzy. Jego zdaniem przedstawiciele tych grup powinni być "ludźmi na wskroś etycznymi". - Tego brakuje nadal, tej etyki, ale nie etyki byle jakiej - stwierdził, mówiąc oczywiście o etyce bliskiej Kościołowi katolickiemu i obecnemu obozie władzy.

"Lewacja" atakuje

Tadeusz Rydzyk scharakteryzował jego zdaniem szkodliwe dla Polski grupy, które od samego początku rzucają kłody pod nogi jego stacji telewizyjnej i radiowej. Jak powiedział redemptorysta, za wszystko odpowiedzialna jest "lewacja". - Ja się nie dziwię, że Radio Maryja było tak atakowane od samego początku. Oszczerstwa i wszelkie błoto kierowano w naszą stronę w myśl zasady "plujcie, plujcie, a zawsze przyschnie". To Lenin tak mówił. Inny mówił "kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie". I tak jest - powiedział. Szef największych katolickich mediów w Polsce dodał także, iż to media jemu przeciwne odpowiadają za polaryzację społeczeństwa i niewiele brakowałoby, a pomogłyby zrobić w kraju "Jugosławię". - W ludziach emocje wywołują – tak, że można sobie do oczu skoczyć. Gdy rozpoczynało się Radio Maryja i widziałem, co dzieje się w świecie oraz widziałem, jak ciężko się w Polsce robi te przemiany, to mówiłem, że oni są gotowi z Polski zrobić Jugosławię. Oni – strona przeciwna, którą nazywam "lewacją - przekonywał Rydzyk. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Papież Franciszek pięknie o Polakach! Nie uwierzycie, co powiedział duchowny
  2. Przełomowy dzień! Polacy żądają JAWNEJ walki z pedofilią w Kościele
  3. O. Wiśniewski mocno o Kaczyńskim. "Poprosiłbym, by nie manipulował Kościołem"
  4. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz?Tego się po niej NIKT nie spodziewał
źródło: natemat.pl Następny artykuł