Rydzyk wywołał nagły alarm na Nowogrodzkiej! Kaczyński spanikował, ważą się losy Polski
Mateusz Wysokiński - 4 Grudnia 2018

Rydzyk wywołał nagły alarm na Nowogrodzkiej! Kaczyński spanikował, ważą się losy Polski

Tadeusz Rydzyk zakłada własną partię?! Wszystko wskazuje na to, że toruński duchowny zamierza raz na zawsze odciąć się od Prawa i Sprawiedliwości i założyć własne ugrupowanie. Co wiadomo o najnowszym tworze dyrektora Radia Maryja?

Tadeusz Rydzyk zaskakuje. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski toruński duchowny postanowił wkroczyć na poważne, polityczne salony. Dotychczas duchowny załatwiał swoje interesy za pośrednictwem Prawa i Sprawiedliwości, które przez lata było w nieformalnym sojuszu z redemptorystą. Te czasy jednak mają bezpowrotnie przeminąć. Doniesienia dziennikarzy wskazują, że dyrektor Radia Maryja założył własną partię.

Tadeusz Rydzyk zostanie posłem?

Informacja, która wypłynęła ze strony Wirtualnej Polski, ma mieć pokrycie w dokumentach, w których figuruje nazwisko Ojca Dyrektora oraz wspieranego przez niego polityka PiS Mirosław Piotrowski. To właśnie nazwisko tego drugiego mężczyzny figuruje jako założyciela partii, która zadebiutować ma już przy okazji wyborów do Europarlamentu w 2019 roku. - Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu "Ruchu Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać - powiedział polityk Okazuje się, że w skład nowego ugrupowania mają wejść znane twarze polskiej prawicy w tym posłanka Anna Sobecka, były minister środowiska Jan Szyszko, a także były prezes PZU i poseł PiS Andrzej Jaworski, który według doniesień prasowych, ma być "jedynką" partii na Mazowszu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej Duda10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]Czytaj dalej

Czy partia Rydzyka odniesie sukces?

Partia, która reklamuje się jako "konserwatywna opcja polityczna, oparta na założeniach doktryny społecznego nauczania Kościoła Katolickiego" swój elektorat zdobywać będzie głównie wśród słuchaczy Radia Maryja i odbiorców Telewizji Trwam. Według osób związanych z Rydzykiem, ugrupowanie ma wielką szansę na zaistnienie w poważnej, krajowej polityce. - Według wewnętrznych sondaży mamy ok. 18 proc. poparcia. Dostaniemy ok. 7-8 mandatów w Parlamencie Europejskim - zapewnia jedna z anonimowych postaci nowego ugrupowania. Takie zagranie ze strony Tadeusza Rydzyka może sprawić, że Jarosław Kaczyński zacznie wyciągać sankcję wobec redemptorysty i jego biznesów. Od lat wiadome jest, że to właśnie toruński biznesmen gwarantował PiS-owi stałą liczbę wyborców. Jak widać, konflikt, jaki wybuchł między Kaczyńskim a Rydzykiem, przybrał niewyobrażalne wymiary, które mogą odbić się nie tylko na partii rządzącej, ale i całych strukturach władzy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Cały świat zaniemówił. Duda KOSZMARNIE ośmieszył Polskę na szczycie klimatycznym
  3. Jackowski ponownie ostrzega Polaków! Ujawnia tajne zamiary PiSu
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
skazaniZostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!Czytaj dalej
 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News