Tadeusz Rydzyk bez wątpienia jest najbardziej kontrowersyjnym polskim duchownym, którego bogactwo, wpływy oraz związki z polityką oburzają miliony Polaków. Mężczyzna od lat tworzy swoje dochodowe imperium i jak widać, wciąż nie ma dosyć. Teraz zapowiedział kolejne rzeczy, które ciężko sobie wyobrazić. 

Tadeusz Rydzyk jest najbardziej wpływowym przedstawicielem Kościoła katolickiego w naszym kraju. Ciężko wyobrazić sobie ogromne kontakty mężczyzny oraz to, jak wygląda jego siatka znajomości, bez wątpienia jednak może on dotrzeć do każdej osoby, której potrzebuje i załatwić wszystko, co jego zdaniem jest mu niezbędne.

Do tej pory kojarzony był przede wszystkim z Radiem Maryja, Telewizją Trwam oraz Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Część osób może nie wiedzieć, że mężczyzna jest również prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis, a do jego medialnej grupy należy również gazeta „Nasz Dziennik” i miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.  Okazuje się jednak, że to wszystko mu nie wystarcza. Duchowny nie zna umiaru i zapowiada kolejne rzeczy, o których nam się nawet nie śniło.

Tadeusz Rydzyk zapowiada budowę parku i powstanie kolejnej gazety

Grupa medialna ojca Rydzyka robi wrażenie, jednak jemu ciągle jest mało. Mimo tego, że rynek prasowy w ostatnim czasie zdecydowanie podupada, a wszystkie największe tytuły stopniowo przenoszą się do internetu, redemptorysta postanowił zainwestować w kolejny magazyn.

– Niedługo będzie następny miesięcznik, następny tytuł – zapowiedział niedawno.

Na tym jednak nie koniec. Już rok temu duchowny zapowiedział również budowę Parku Pamięci Narodowej, a zgodnie z doniesieniami mediów, projekt jest już na zaawansowanym etapie realizacji.

– Tam będą nazwiska tych, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów. Mamy około 40 tys. takich nazwisk. […] Kilkanaście osób bada te wszystkie sprawy. Trzeba to robić, czy nie? Przecież Polacy to nie są antysemici, prawda? – mówił jakiś czas temu Tadeusz Rydzyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIE

Imperium Rydzyka rozwija się w najlepsze

Szaremu obywatelowi ciężko jest nawet sobie wyobrazić ogromne pieniądze, którymi może się cieszyć Tadeusz Rydzyk, trzeba jednak przyznać mu, że jest rzeczywiście wyjątkowo zawzięty i pracowity. By otrzymywać jeszcze więcej pieniędzy od państwa, wciąż walczy o decyzję, zgodnie z którą prywatne uczelnie mogłyby być finansowane z budżetu państwa.

Jakby tego wszystkiego było mało, okazuje się także, że działka, którą ojciec dyrektor wykupił od Skarbu Państwa z ogromną zniżką, również jest poważną inwestycją. Powstać ma tam muzeum, do którego państwo dołoży podobno około 70 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Nieoczekiwane sceny z Wałęsą na pogrzebie Busha. Wszyscy stanęli jak wryci
  2. Kaczyński wstrzymał oddech! Są zatrzymani w sprawie największej afery w historii PiS
  3. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Zalana łzami córka Kaczyńskiej na Instagramie! Co się stało?!

W końcu ujawniono niesamowite bogactwo Rydzyka! Kwota zwala z nóg