Już NIE PiS! Jaką partię popiera teraz Tadeusz Rydzyk?

Już NIE PiS! Jaką partię popiera teraz Tadeusz Rydzyk?

Ojciec Tadeusz Rydzyk, zwykle przychylny partii Jarosława Kaczyńskiego, może się stać dla niego największym zagrożeniem. Tak przynajmniej może wynikać z przeprowadzonej z Antonim Macierewiczem rozmowy. Rydzyk swoimi słowami zaprezentował, jak duży ma wpływ na partię rządzącą.

Tadeusz Rydzyk spotkał się z byłym szefem Ministerstwa Obrony Narodowej na łamach programu "Rozmowy Niedokończone". Jako gość Radia Maryja, Macierewicz wysłuchał kilku rad, pochwał i ojcowskich pouczeń. Nie zabrakło jednak dużo cięższych słów ze strony ojca Rydzyka, które z pewnością wstrząsnęły PiS. Partia nie może czuć się bezpiecznie.

Tadeusz Rydzyk - "Nie będę głosował wbrew własnemu sumieniu"

Ojca Tadeusza Rydzyka zdenerwowały ostatnie działania Prawa i Sprawiedliwości. Narzekał na usunięcie Jana Szyszki oraz Witolda Waszczykowskiego. Z przerażeniem słuchał o propozycji pytań o referendum, gdzie Andrzej Duda zaproponował wprowadzenie "lewackiej" Unii do polskiej konstytucji. Z tych, jak i wielu niewypowiedzianych powodów, redemptorysta postanowił pogrozić palcem Macierewiczowi na antenie Radia Maryja. - Jeżeli byłoby nie tak to nie pójdę na głosowanie. Nie będę głosował wbrew sumieniu. Żebyście nas nie rozczarowali, nie wprowadzili w takie coś, że tak czy inaczej będziemy musieli na was głosować. Jeżeli byłoby nie tak to nie pójdę na głosowanie - wyraźnie podkreślał ojciec Tadeusz Rydzyk. Duchowny ma bardzo duży wpływ na katolików w całej Polsce. Jego krytyczny komentarz na temat Prawa i Sprawiedliwości może bardzo szybko zaprzepaścić możliwość dalszego sprawowania władzy przez rząd. Na kogo, gdyby PiS zawiódł, głosowałby Rydzyk? Ciężko powiedzieć, ponieważ w swojej wypowiedzi nie wskazał ewentualnego kandydata. Ludzie zastanawiają się teraz, na kogo swój głos oddałby Tadeusz Rydzyk. Większość Polaków w takim wypadku zdecydowałoby się na PO, jednak w tej sytuacji raczej nie ma na to nawet najmniejszych szans. Podobnie wszelkie opcje polityczne należące do lewicy. Wiele osób sugeruje, że Duchowny w tym wypadku może poprzeć Prawice RP ze względu na głęboko zakorzenione poglądy katolickie. Jednak jak na razie Rydzyk jeszcze nie zadecydował, za kim się opowiedzieć. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Trzęsienie ziemi! Małgorzata Wassermann będzie marszałkiem Sejmu, Kuchciński na wylocie
  2. Najnowsze informacje o prezesie PiS. Kaczyńskiego dręczy DUŻO straszniejsza choroba
  3. To już jest dogorywanie. Reprezentant Polski MIAŻDŻY Lewandowskiego
  4. Duda wstrząśnięty i załamany. PiS właśnie rozbił jego marzenia i upokorzył prezydenta
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News