Rydzyk buduje muzeum. Wyciągajcie portfele, bo słono zapłacicie

Rydzyk buduje muzeum. Wyciągajcie portfele, bo słono zapłacicie Źródło: fot. pixabay.com

Serdeczne i bardzo ciepłe stosunki pomiędzy rządem Zjednoczonej Prawicy i przedstawicielami Kościoła katolickiego są faktem, któremu zaprzeczyć się nie da. Przyjaźń jest rozwinięta już do tego stopnia, że Tadeusz Rydzyk buduje w Toruniu muzeum, za które niemalże nie zapłaci. Pieniądze wyłożą jak zwykle podatnicy.

Ze Skarbu Państwa do Torunia popłynęło już wiele milionów złotych. Dotacje były oczywiście nagrodą dla mediów o. Rydzyka, które PiS wspierały w czasach, kiedy nie mógł myśleć o przejęciu władzy. Sytuacja, w której PO zmarnowała lata swoich rządów i ostatecznie utraciła władzę w atmosferze skandalu, jedynie zacieśniła więzi między Fundacją Lux Veritatis i ul. Nowogrodzką w Warszawie. Już niedługo organizacja, którą kieruje Tadeusz Rydzyk, otrzyma następną fortunę, tym razem na działalność kulturalną. Za każdym razem fundatorem dobrobytu w imperium zakonnika był naród. Tak będzie także i w tym przypadku i niestety nie chodzi o małe pieniądze.

Tadeusz Rydzyk buduje muzeum z państwowych pieniędzy

W toruńskim Porcie Drzewnym już za kilka lat otwarte zostanie muzeum Jana Pawła II nazwane po jego ostatniej książce "Pamięć i Tożsamość". W przybytku zaprezentowane zostaną historia papieża-Polaka, chrześcijaństwa w naszym kraju oraz ratowania  Żydów przez Polaków w czasie II wojny światowej. Inwestycją zainteresował się resort kultury i dziedzictwa narodowego. Piotr Gliński zdecydował się przeznaczyć na ten cel 70 milionów złotych. Redemptoryści mają się z czego cieszyć, szczególnie że grunt pod budynek otrzymali od władz województwa kujawsko-pomorskiego po zaniżonej cenie i to bez przetargu. Pieniądze zostaną przekazane w trzech transzach. Nie wiadomo, jak będą się one przedstawiały, lecz ostatnia z nich wpłynie na odpowiednie konto w 2020 roku. "Gazeta Wyborcza" podała również do wiadomości, że 18 milionów, których brakować będzie do pełnego sfinansowania muzeum, dołożą budowniczowie, czyli sami redemptoryści. Nie wykluczone również, że władze sięgną do naszych kieszeni więcej niż raz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński jest przerażony. PiS zostanie pokonany jego własną bronią
  2. Kulisy związku Kozidrak. Mąż krzyczał i wyżywał się na niej
  3. Meghan Markle i książę Harry mają poważny kryzys. Księżna wyjeżdża
  4. Gwiazdy, które usunęły wszystkie zdjęcia z Instagrama
  5. Polskie morze wyrzuciło ciało martwego zwierzęcia. Czym jest?!
poll id="1133"] źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News