Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok

Zakonnik ujawnia PRAWDZIWY majątek Rydzyka. Lepiej usiądźcie, ogromny szok Źródło: YouTube/TelewizjaTrwamPL

Tadeusz Rydzyk od lat uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych polskich duchownych. Do tej pory opinia publiczna nie wiedziała jednak, jak ogromny jest jego majątek. Prawdę na ten temat zdecydował się ujawnić wieloletni współpracownik redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk oficjalnie nie posiada żadnego pokaźnego majątku. Mieszka wraz z innymi duchownymi i nie gromadzi różnego rodzaju dóbr. W rzeczywistości wiadomo jednak, że biznesmen w sutannie obraca naprawdę gigantycznymi kwotami.

Jaki jest naprawdę Tadeusz Rydzyk?

O tym, jakim człowiekiem jest Tadeusz Rydzyk oraz jakiej wielkości zasoby finansowe udało mu się zgromadzić, opowiedział w „Tygodniku Powszechnym" ksiądz Galiński. Zakonnik pracuje obecnie w Niemczech, co jest jego zdaniem karą za otwartą krytykę poczynań toruńskiego redemptorysty, którego poznał jeszcze w czasach, gdy obaj byli klerykami.

- Obserwowałem, co się z nim działo wtedy i co robił przez wszystkie kolejne lata. Do dziś nie mogę się pogodzić z tym, jak funkcjonuje najbardziej znany z moich dawnych współbraci - wyznał szczerze Galiński, ujawniając także negatywny wpływ Rydzyka na całe zgromadzenie.

- Byli kiedyś kimś. Głosili rekolekcje, parafie biły się o nich. Proboszczowie, by mieć redemptorystę na Wielki Post czy Adwent, zgłaszali się z dużym wyprzedzeniem. Teraz nie muszą. Rydzyk „wyciął redemptorystom języki”, a to oznacza śmierć dla zgromadzenia. I śmiercią jest brak powołań. Gdyby nie kandydaci zza wschodniej granicy, to seminarium w Tuchowie świeciłoby pustkami - dodał stanowczo duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakim majątkiem dysponuje Tadeusz Rydzyk?

Co ciekawe, Galiński zdecydował się także poruszyć burzliwy temat majątku zgromadzonego przez Tadeusza Rydzyka. Prawda w tej kwestii okazuje się naprawdę szokująca.

- Bogactwo Rydzyka nie jest bogactwem wszystkich redemptorystów. Jest grupa ludzi w zgromadzeniu, którzy czerpią ze słuchaczy i widzów korzyści. Rydzyk sam wybiera osoby, z którymi chce się podzielić pieniędzmi. W doborze kluczowe jest to, czy z tych ludzi będzie miał pożytek - stwierdził Galiński, odnosząc się także do kwestii pożyczki wysokości 68 mln zł, której prowincja redemptorystów udzieliła Lux Veritatis na wejście Telewizji Trwam na multipleks cyfrowy.

- W klasztorach redemptorystów wielkie oburzenie. Ojcowie zdziwieni, że prowincja ma takie pieniądze. Mówią, że te 68 milionów to nie były pieniądze zgromadzenia, tylko Rydzyka. On ponoć te pieniądze miał, ale nie mógł ujawnić źródła, więc dał je prowincji, a prowincja niby je pożyczyła - ujawnił w zadziwiający sposób wieloletni współpracownik Rydzyka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Największa gwiazda Polsatu w Playboyu. Tego ciała pragną Polacy i zazdroszczą Polki
  2. Agnieszka Chylińska pokazała PRZERAŻAJĄCO chude nogi. Fani boją się o jej życie!
  3. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  4. Żona Zenka Martyniuka jest wściekła! Szokujące nagranie w sieci
  5. "Dama z golonką". Obraz z Magdą Gessler rozerwał nas ze śmiechu
  6. Burza nad Polską zamieniła się w koszmar. 6 osób nie żyje

Źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News