Odbierające mowę słowa Macierewicza u ojca Rydzyka. Poszło o pedofilię w polskim Kościele

Odbierające mowę słowa Macierewicza u ojca Rydzyka. Poszło o pedofilię w polskim Kościele Źródło: youtube.com/tvrepublika

Tadeusz Rydzyk miał wczoraj niezwykle kontrowersyjnego gościa. Antonii Macierewicz, którego słowa wielokrotnie wzbudzały emocje wśród obserwatorów polskiej sceny politycznej, postanowił przerwać milczenie i powiedzieć, co tak naprawdę sądzi na temat filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii. Te słowa przerażają.

Tadeusz Rydzyk, jak wielu przedstawicieli polskiej prawicy i środowisk konserwatywnych postanowił wypowiedzieć się na temat pedofilii w Kościele w kontekście głośnego filmu "Tylko nie mów nikomu". O ile słowy redemptorysty o prześladowaniu religijnej organizacji zostały odebrane jako skandaliczne, o tyle zdania wypowiedziane przez jego wczorajszego gościa są po prostu przerażające. A ich autorem jest nie kto inny, jak były minister w rządzie PiS - Antonii Macierewicz.

Tadeusz Rydzyk zaprosił Macierewicza, by ten odniósł się do filmu Sekielskim

O tym, jak skrajne emocje budzi obraz "Tylko nie mów nikomu" możemy przekonać się, czytając komentarze ze strony przedstawicieli wielu środowisk politycznych. Jedni uważają, że obraz w sposób przerażający piętnuje nadużycia, jakich dopuszczali się księża w stosunku do młodych parafian, a drudzy mówią o otwartym linczu skierowanym w kierunku organizacji. Do tego drugiego obozu bez wątpienia zaliczają się rozmaici przedstawiciele prawicy, w tym Rydzyk i Macierewicz.

Redemptorysta, zapraszając do studia byłego ministra, spodziewał się, że ten poprze jego słowa. Macierewicz, nie dość, że to uczynił, to przedstawił jeszcze swój własny pogląd, który jest bardzo kontrowersyjny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Macierewicz mówi o pedofilii w Kościele

Według polityka winni pedofilii w polskim społeczeństwie są Ci, którzy teraz używają filmu Sekielskiego jako argumentu w dyskusji dotyczącej tego groźnego zjawiska. Zdaniem byłego szefa resortu obrony obraz "Tylko nie mów nikomu" idealnie wpisuje się w antyklerykalną propagandę środowisk lewicowych i jest niezwykle szkodliwy.

- Sugeruje się, że Kościół jest siedliskiem obrońców pedofilii. To szczególnie perfidna, kłamliwa i niemająca nic wspólnego z rzeczywistością narracja. Ten brutalny atak wychodzi ze strony ludzi, którzy często przecież właśnie wspierali pedofilię, ze strony ludzi, którzy często bronili pedofilii, ze strony ludzi, którzy po dzień dzisiejszy często wspierają najbardziej brutalną, najbardziej niedopuszczalną propagandę pedofilii,. [...] Czym innym jest próba wpisania do obowiązków polskich samorządów demoralizacji najmłodszych, demoralizacji 4-letnich dzieci, uczenia ich technik seksualnych? Czyż to nie jest propaganda pedofilii? Czyż to nie jest rzecz najbardziej wstrząsająca wtedy, kiedy narzędzia państwa polskiego próbuje się użyć do niszczenia istoty osobowości ludzkiej? To jest właśnie upowszechnianie pedofilii! - mówił na antenie telewizji TRWAM Macierewicz

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Koszmarne informacje Polsatu. Helikopter rozbił się na skoczni narciarskiej
  4. Szok w programie Jaworowicz. Policja przerwała nagranie i zatrzymała skazanego za pedofilię
  5. Fani serialu „Przyjaciółki” wstrząśnięci. Przerażająca katastrofa samolotu, na pokładzie uwielbiany bohater
  6. Polska spłynie, jasnowidz wzbudził strach. Jackowski przekazał Polakom okrutną treść wizji

Źródło: Super Express

Następny artykuł