rydzyk (2)_po
tvn.pl
Anna Maria Guziewska - 7 Grudnia 2018

Wszystko było kłamstwem ws. Rydzyka? Macierewicz zdradził prawdę

Tadeusz Rydzyk chce wejść na poważnie do polityki. Właśnie pojawiła się informacja, że ten chce założyć własną partię. W polityce i mediach rozogniła się burza, a w sprawę zaangażował się sam Antonii Macierewicz. Czy, znany z bliskich kontaktów z Toruniem, będzie miał możliwość zająć flagowe miejsce w nowym ugrupowaniu?

Tadeusz Rydzyk do polityk chce wejść i w swojej partii chce promować "prawdziwe europejskie wartości". Ruchem Prawdziwa Europa ma kierować europoseł Mirosław Piotrowski. Plotki, które narastają wokół planów toruńskiego duchownego nie dają jednoznacznej odpowiedzi, co do planów ojca dyrektora. W sprawie zabrał głos Antoni Macierewicz.

Co Antoni Macierewicz powiedział o planach duchownego z Torunia? Tadeusz Rydzyk nie będzie zadowolony

W ostatnim z wywiadów były szef Ministerstwa Obrony Narodowej postanowił zabrać głos w sprawie najnowszego ogłoszenia toruńskiego duchownego. Macierewicz współpracuje z Rydzykiem od wielu lat, współuczestniczy w jego przedsięwzięciach i pojawia się na wszystkich spotkaniach sympatyków. Ojciec dyrektor zabierał głos w sprawie odsunięcia polityka z funkcji szefa MON. Grzmiał także w sprawie jego racji wokół katastrofy smoleńskiej. Okazuje się, że pomysł utworzenia ruchu ojca Rydzyka pojawił się niedawno. Inni spekulują, że Rydzyk nie chciał wtajemniczać polityka Prawa i Sprawiedliwości w swoje sprawy. Jak twierdzi jednak sam Macierewicz, tworząca się w otoczeniu Rydzyka partia to nie jest pomysł redemptorysty. Co więcej, kapłan miał nawet nie wiedzieć o tym, że nowa formacja powstaje. Kłamstwem więc jest wieść, jakoby to było jego ugrupowanie. - Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Telewizji Republika. - Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem - dodał po chwili Macierewicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej

Znany jedynie lider

Okazuje się, że "plany Rydzyka" wcale nie muszą być jego planami. Wiadomo jednak, że na czele nowej formacji ma stanąć europoseł Mirosław Piotrowski. - Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni - mówił kilka dni temu Piotrowski podczas rozmowy z Wirtualną Polską. Media spekulują, że powyższa informacja może wpłynąć na nastrój samego szefa MON. Po "wielkim odsunięciu" go z fotela ministra, miał dość duży problem z czynnym zaangażowaniem się w politykę. Czy kontrowersyjna sylwetka Macierewicza jest zbyt "niejednoznaczna" dla Rydzyka?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zapłacili za sfałszowanie prawdy o Macierewiczu! Waszymi pieniędzmi...
  2. Cała Europa śmieje się z Macierewicza! Wszystko w rozsypce
  3. Antoni Macierewicz: Pochodzenie rodzinne, które krąży w sieci to kłamstwo?
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
  5. Znaki zodiaku, które będą miały pecha w tym tygodniu. Co się stanie?
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News