"Kobieta Rydzyka". To ona stoi za szefem Radia Maryja

"Kobieta Rydzyka". To ona stoi za szefem Radia Maryja

Imperium Rydzyka jeszcze nigdy nie było w tak pięknym, barwnym rozkwicie. Ojciec Tadeusz Rydzyk przygotowuje się do rozpoczęcia budowy Muzeum "Pamięci i Tożsamości", w czym wspiera go mocno partia rządząca. Toruńskiego redemptorystę wspiera także tajemnicza kobieta...

Gdzie byłby o. Tadeusz Rydzyk, gdyby nie tajemnicza kobieta sprawująca pieczę nad jego biznesem? Lidia Kochanowicz, bo to właśnie o niej mowa, jest jedną z najbliższych Rydzykowi osób. Zajmuje się finansami najważniejszej dla imperium Rydzyka Fundacji "Lux Veritatis”. To jej, tuż obok ojca Jana Króla i posłanki Anny Sobeckiej, duchowny z Torunia ufa najmocniej.

Tadeusz Rydzyk bez niej byłby nikim. Wspierała go w najtrudniejszych chwilach

Tadeusz Rydzyk wielokrotnie wspominał, że gdy zaczynał swoją działalność w Telewizji Trwam i Radiu Maryja, żył w biedzie. Wspomina, że jadał w tamtym czasie tylko chleb i kanapki. Choć w dalszym ciągu, jako zakonnik, nie może posiadać nic, a wszystkie datki od wiernych należą do zakonu lub fundacji, Rydzykowi wiedzie się coraz lepiej. Z pewnością to właśnie Lidia Kochanowicz sprawiła, że nie może narzekać na swoją obecną sytuację.
Jako dyrektor finansowy imperium Rydzyka, Lidia Kochanowicz bierze udział w posiedzeniach senackich i sejmowych komisji. Udziela się także publicznie na falach Radio Maryja, głównie w sezonie rozliczeniowym. W tym czasie właśnie zachęca wiernych słuchaczy do oddawania 1 procenta na fundację o. Rydzyka. Tadeusz Rydzyk zawdzięcza Kochanowicz miejsce TV Trwam na multipleksie. To właśnie ona walczyła o nie z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Prowadziła również liczne batalie z Ministerstwem Środowiska, gdy rzekomo bezprawnie cofnięto dotację na geometrię w Toruniu.

Lidia Kochanowicz - "Kobieta Rydzyka" nie jest osobą wierzącą?!

Początkowo media donosiły, że pochodzi ona z katolickiej rodziny. Nie ma jednak dowodów na to, że faktycznie sama jest praktykującą katoliczką. Zapytany o religijność dyrektor finansowej senator PiS Jan Maria Jackowski zmieszany odpowiedział: - Nie nam ludziom oceniać religijność. Z wiary będziemy sądzeni na Sadzie Ostatecznym - stwierdził. To jednak sieje w umysłach obywateli jeszcze więcej wątpliwości. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Siostra Meghan Markle ujawnia. "Śmierć ojca będzie jej winą"
  2. Skandal z udziałem córki Kwaśniewskiej! Katolicy chcą ją rozszarpać
  3. "Młody" Kaczyńskiego wyszedł z cienia. Co ich łączy?
  4. Przywiązali psa do płotu i wzięli siekierę. Koniec historii miażdży serce
Lidia Kochanowicz fot. YouTube / Lidia Kochanowicz fot. wikimedia Rydzyk fot. screenshot/TV Trwam Tadeusz Rydzyk facebook.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News