Rydzyk będzie wniebowzięty! Polityk PiS przekazuje Kościołowi kolosalne pieniądze

Rydzyk będzie wniebowzięty! Polityk PiS przekazuje Kościołowi kolosalne pieniądze Źródło: screen/youtube/Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim Kościele oraz na scenie politycznej. Duchowny wzbudza ogromne emocje swoim bogactwem oraz imponującymi wpływami, a teraz po raz kolejny rząd PiS zrobi mu niemałą przysługę. Kościół otrzyma gigantyczne pieniądze z kieszeni rządu. 

Tadeusz Rydzyk jako najsłynniejszy polski duchowny cieszy się ogromnymi wpływami, dzięki którym istotnie może wpływać na polską politykę. Niedawno pojawiła się informacja o nowej partii, którą ojciec dyrektor będzie mógł sterować wedle upodobań. Wiele osób sądziło więc, że to koniec jego przyjaźni z obecnym rządem PiS. Okazuje się, iż to tylko złudzenie, które właśnie zostało dokładnie wyjaśnione. Partia rządząca po raz kolejny przekazała na Kościół gigantyczne pieniądze, za które zapłacimy wszyscy z własnych kieszeni. Tadeusz Rydzyk z pewnością będzie wniebowzięty taką hojnością polityków.

Tadeusz Rydzyk będzie zachwycony. Rząd PiS funduje ołtarz

Dużo osób sugerowało, że po powstaniu nowej partii, w skład której wchodzą przede wszystkim ludzie duchownego, Tadeusz Rydzyk straci poparcie PiS-u oraz wsparcie finansowe. Teraz okazuje się jednak, że politycy nadal są na każde skinienie palca, zarówno jego, jak i całego Kościoła. Właśnie pojawiła się informacja, że wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński załatwił parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach 100 tys. zł na remont ołtarza. - Postanowiliśmy złożyć wniosek, z pozytywnym skutkiem. Mamy ogromne wsparcie pana ministra Zielińskiego. Jest żywo zainteresowany, żeby nasz obiekt sejneński wyglądał coraz piękniej. Dziękuję mu pięknie za wszystkie starania, które wspólnie podejmujemy w celu zdobywania środków na remont naszej bazyliki - zachwala polityka proboszcz Zbigniew Bzdak. Dalej duchowny podkreślał, że za "dobrej zmiany" zdecydowanie łatwiej jest o dotacje, o co z pewnością bezustannie stara się Tadeusz Rydzyk.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Zieliński z proboszczem zna się od wielu lat

Żeby było ciekawiej, okazuje się, że Zieliński nie jest osobą obcą dla duchownego. Od lat jedno z jego biur mieści się w budynku należącym do parafii, a proboszcz głośno chwalił się, że nie pobiera za to żadnych pieniędzy. - Nie pobieram czynszu - mówił w rozmowie z "Gazetą Współczesną". Co ciekawe, teraz nie jest zbyt skory do kolejnych wyznań i stara się udzielać wymijających odpowiedzi. - Biuro działa za zgodą parafii, ale Pałacem Biskupim zarządza Sejneńskie Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami - mówił w rozmowie z "Super Expressem". Co ciekawe, ksiądz jest członkiem zarządu tego towarzystwa, a prezes organizacji nie chce zabierać głosu w tej sprawie. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. PiS ma czas do 27 stycznia! Potem przedterminowe wybory
  2. Runęło największe kłamstwo Kaczyńskiego! Ujawniono szokujący list
  3. Ile zarabia kasjer w Lidlu i Biedronce? Ich zarobki urywają głowy!
  4. Ile zarabia Omenaa Mensah? To jakie ma biznesy, może was bardzo zaskoczyć
  5. Doda: Emil Stępień to mąż piosenkarki. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News