Koniec marzeń Rydzyka? Sąd zdecydował

Koniec marzeń Rydzyka? Sąd zdecydował Źródło: Fot. YouTube

Tadeusz Rydzyk pod koniec zeszłego roku zainwestował w nową partię polityczną. "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" ma jednak problemy z zarejestrowaniem się jako w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Inicjator projektu zapowiedział dalsza wnioski.

Tadeusz Rydzyk od lat angażuje się w politykę. W swojej karierze kierownika Radia Maryja wspierał różne ugrupowania i polityków, ale największe sukcesy odniósł, pomagając Prawu i Sprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma wymierne korzyści ze współpracy z toruńską rozgłośnią, za które odwdzięcza się dotacjami. W ostatnim czasie zauważalny jest jednak rozdźwięk między PiS a redemptorystą, który postanowił o zaangażowaniu się w nowy projekt, którego faktycznym inicjatorem jest europoseł Mirosław Piotrowski. "Prawdziwa Europa" ma jednak spore kłopoty z zarejestrowaniem.

Wszystko z powodu już drugiego odrzucenia przez warszawski Sąd wniosku o zarejestrowanie partii. Piotrowski zapewnia jednak, że będzie składał następne wnioski aż do skutku.

"Prawdziwa Europa" nadal istnieje tylko na papierze

Sąd Okręgowy w Warszawie zwrócił uwagę na nieścisłości dotyczące statutu partii i zasad reprezentowania jej na zewnątrz. - Partia polityczna pod nazwą "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" nie została jeszcze wpisana do ewidencji partii politycznych. W dniu 3 stycznia 2019 r. zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii, zgodnie z wymogiem art. 9 ust. 1 pkt 4 ustawy o partiach politycznych i złożenia poprawionej wersji statutu – w terminie 1 miesiąca, pod rygorem odmowy rejestracji - powiedziała w rozmowie z "WP" Sylwia Urbańska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie ds cywilnych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Negatywną decyzję ws. partii Sąd podjął 4 grudnia ubiegłego roku. Wówczas wniosek o rejestrację partii również zawierał błędy w statucie. Mirosław Piotrowski w rozmowie z "Wirtualną Polską" stwierdził, że nie podda się dopóki, nie zarejestruje swojej partii. - W momencie, kiedy dostaniemy z sądu zarządzenie, to uszczegółowimy wniosek jeszcze raz. Będziemy uzupełniać dokumenty według wskazówek sądu i eliminować błędy aż do skutku. Z mojej wiedzy wynika, że taki tryb procedowania sąd stosował przy rejestracji innych partii politycznych. Zakładałem, że rejestracja nowej partii może potrwać 8-9 tygodni. Sąd podchodzi indywidualnie do każdego nowego ugrupowania - zapowiedział europoseł.

Tadeusz Rydzyk zabiera głosy PiS

Nowe ugrupowanie wzbudziło ogromne zainteresowanie mediów, a także wyborców. Sondaż z tamtego roku, w którym po raz pierwszy zapytano respondentów o "Ruch Nowa Europa", wskazał, że aż 2 proc. z nich odpowiedziało, że odda na niego głos. Gdyby partię udało się zarejestrować przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju, ugrupowanie ma szansę urwać kilka głosów PiS.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński rak trzustki. Szokujące doniesienia mediów
  2. Mateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jaw
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  5. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News