Ojciec Rydzyk ma zadziwiającą prośbę do Polaków! Wydał specjalny komunikat

Ojciec Rydzyk ma zadziwiającą prośbę do Polaków! Wydał specjalny komunikat Źródło: Fot. Radio Maryja

Tadeusz Rydzyk już niedługo obchodził będzie 27-lecie swojego największego sukcesu - Radia Maryja. Z tej okazji postanowił rozdawać pewną ważną publikację, a także wydać w tej sprawie specjalny komunikat. Jego treść może być nieco zaskakująca.

Tadeusz Rydzyk co roku wyprawia huczne obchody z okazji rocznicy powstania Radia Maryja. Co roku na uroczystościach pojawiają się również czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Do Torunia w tej sprawie jeździł już między innymi sam prezydent Andrzej Duda, a także posłowie i ministrowie z PiS.

Tadeusz Rydzyk rozdaje coś za darmo

Najbardziej znany zakonnik w Polsce postanowił przygotować specjalne prezenty dla osób, które przybędą na urodziny Radia Maryja. Będzie to książka autorstwa Mariana Pirożyńskiego, innego redemptorysty. W normalnych warunkach publikacja ta sprzedawana jest w cenie 29,99 zł, jednak z tej wyjątkowej okazji ojciec Rydzyk postanowił wykazać się gestem i rozdawać ją zupełnie za darmo. Jak sam podkreśla, jest to jego współczesna forma ewangelizacji. Trafić ma ona głównie do dzieci oraz młodzieży. Tegoroczne obchody narodzin Radia Maryja odbyć mają się w ogromnej hali przy ulicy Bema w Toruniu. To już kolejny raz, kiedy to właśnie tam przeprowadzane będą uroczystości tego religijnego radia. Odchody odbędą się już niedługo - w sobotę 1 grudnia. Przewidywany plan zdarzenia to powitanie o godzinie 12:00, następnie wspólne odmówienie różańca oraz występy. O godzinie 15:30 odprawiona ma zostać Msza Święta.

Tadeusz Rydzyk w specjalnym komunikacie po raz kolejny prosi o pieniądze

Najsłynniejszy redemptorysta w Polsce zaprosił wiernych do wspólnego świętowania, jednak skorzystał przy tym z okazji i wystosował do nich specjalną prośbę. Prosi o kolejne wsparcie finansowe, tym razem pod postacią 1% podatku. Przekonuje, że zebrane pieniądze mają pomóc w dalszym druku książek oraz przekazywaniu jej do osób szczególnie potrzebujących.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Zapraszamy na świętowanie rocznicy 1 grudnia i do wzięcia tylu książek, ile na pewno rozprowadzicie wśród młodzieży. Książki otrzymają Państwo bezpłatnie, gdyż są wydrukowane właśnie z tego 1 % podatku dochodowego, który Państwo przekazaliście. Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają - napisał w zaproszeniu. Internauci nie zostawili na duchownym suchej nitki. Twierdzą, że ma on tyle pieniędzy, że spokojnie mógłby ufundować książkę z własnej kieszeni, a 1% podatku zostawić dla innych, bardziej potrzebujących osób. - Grube miliony wyciągnął od państwa, to teraz jeszcze sięga do kieszeni społeczeństwa? Wstyd i hańba. Ten 1% podatku powinien być przekazywany chorym dzieciom bądź zwierzętom w schronisku, a nie "biednemu" Rydzykowi. Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na kretyński pomysł przekazania mu swoich pieniędzy - wyraził swoją opinię jeden z internautów.Najlepsze newsy dnia:

  1. Znamy skład polskiej reprezentacji w meczu z Portugalią. Nie wszystkim się to spodoba
  2. Agnieszka Włodarczyk przeżywa kolejny dramat. Już nigdy nie zazna szczęścia?
  3. Oby nie skończyło się wymiotami. Anna Mucha ujawniła, co zrobi na 18 urodziny „M jak Miłość”
  4. Nie uwierzycie, kim jest mężczyzna, który rozniósł „Jeden z dziesięciu”! Opadną Wam szczęki
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł