Polacy oburzeni. Kolejne MILIONY złotych dla imperium Rydzyka, tym razem od resortu Ziobry

Polacy oburzeni. Kolejne MILIONY złotych dla imperium Rydzyka, tym razem od resortu Ziobry

Tadeusz Rydzyk ma się z czego cieszyć. Uczelnia którą współtworzy, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wygrała pokaźną dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości. Za miliony złotych zrealizuje prawniczy projekt. Sprawa wywołuje kolejne oburzenie wśród opinii publicznej.

Uczelnia, którą tworzy od podstaw Tadeusz Rydzyk, należy dziś do najprężniej rozwijających się w kraju. Nie da się jednak ukryć, że sprzyjają jej dobre relacje Rydzyka z władzą i poszczególnymi ministerstwami.

Tadeusz Rydzyk i jego uczelnia z kolejną dotacją od rządu. Unijne środki na szkolenia o sądownictwie

WSKSiM w Toruniu wystartowała przed rokiem w konkursie po dotację z Unii Europejskiej. Za relokację środków odpowiada Ministerstwo Sprawiedliwości, które - jak poinformował Onet - ogłosiło konkurs na "Szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego". Resort ogłosił konkurs wiosną 2018 roku. Warunki spełniło kilkanaście podmiotów, ale wśród beneficjentów znalazły się trzy uczelnie i jedna szkoła. Onet przypomina, ze największą dotację w konkursie uzyskała uczelnia ojca Rydzyka. Łącznie może otrzymać aż 3,8 miliona złotych. Konkurenci z Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego otrzymają granty w kwotach, odpowiednio, 1,7 mln zł i 1 mln zł. Co ciekawe uczelnia z Torunia uzyskała najniższy wynik na piśmie. Nie przełożyło się to jednak na wysokość dotacji, która znacznie przewyższa granty dla dwóch pozostałych jednostek. Dowiadujemy się, że oferta projektu prawniczego kierowana jest w stronę sędziów, asesorów i referendarzy. Organizator, czyli uczelnia, ma zapewnić nocleg, wyżywienie i materiały szkoleniowe - czytamy na stronie. Onet zaznacza, że uczestnicy mogą liczyć na nocleg w hotelu 3-gwiazdkowym. Terminy szkoleń zaplanowano do końca tego roku. Rozpoczną się już w lutym, później uczestnicy mogą spodziewać się do 5 dni szkoleniowych miesięcznie.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Czy szkolenie, którego jednym z zagadnień jest "poprawa wizerunku sądu i sędziów oraz działania na rzecz wzrostu zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości" rzeczywiście przełoży się na zmianę podejścia do sądów? Dziś, w otoczce politycznej niekończącej się walki o tzw. "trzecią władzę" wydaje się to mało prawdopodobne. Komentarze internautów pod artykułami prasowymi nie zostawiają złudzeń. - No jakoś trzeba się odwdzięczyć za poparcie, głosy i przychylną propagandę w rydzykowych mediach - przytaczamy jeden z mniej "agresywnych" komentarzy na forum "Gazety Wyborczej"...ZOBACZ TAKŻE:
  1. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  2. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Wykonuje BARDZO niewdzięczny zawód
  3. Ksiądz napadł wiernych i został skazany. Do dziś miga się od kary
  4. Rodowicz dozna szoku. Emerytura Martyniuka będzie bajeczna
  5. Kolejne osoby dostaną 500 plus. Rząd przygotowuje ważne zmiany
  źródło: Onet Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News