Jarosław Kaczyński
Fot. YouTube/Fakty RMF FM
Wiadomości Pikio - 8 Grudnia 2018

Dawna przyjaciółka Kaczyńskiego ujawnia. Czeka nas historyczne starcie

Tadeusz Rydzyk jest według prof. Jadwigi Staniszkis dużo bardziej złożoną postacią, niż mogłoby się wydawać. Doniesienia o tworzonej przez niego rzekomo partii rozeszły się szybko wśród opinii publicznej, docierając oczywiście także do działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Już wkrótce między toruńskim zakonnikiem i Zjednoczoną Prawicą może więc dojść do prawdziwej wojny.

Tadeusz Rydzyk to wciąż jedna z najbardziej wpływowych, ale i tajemniczych postaci w naszym kraju. Obrotny redemptorysta w ostatnim czasie coraz częściej decyduje się krytykować politykę rządu, aby później śpiewać i tańczyć z politykami PiS na urodzinach Radia Maryja, co wpędza opinię publiczną w niemałe zagubienie.

Tadeusz Rydzyk tworzy swoją partię? Jarosław Kaczyński pogrąża się w kłopotach

Co ciekawe, media obiegły jakiś czas temu informacje o nowym ugrupowaniu, które ma się tworzyć przy ogromnym wsparciu o. Rydzyka, czy nawet pod jego cichym kierownictwem. Może więc stanowić niemałą konkurencję dla Zjednoczonej Prawicy, której działacze często kreowali się na osoby o prawicowych, blisko związanych z Kościołem Katolickim poglądach. Jak podkreśliła w wywiadzie dla "Super Expressu" przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego z czasów studiów, a dziś krytyczka jego poczynań - Jadwiga Staniszkis, Tadeusz Rydzyk jest naprawdę skomplikowaną, bagatelizowaną często postacią. Profesor przekonywała, że jego działania polityczne nie są więc jedynie próbą szantażu, który miałby pozwolić biznesom duchownego uzyskać kolejne wpływy do budżetu z pieniędzy publicznych.

Prof. Staniszkis o o. Tadeuszu Rydzyku

- Sam Rydzyk robił wiele rzeczy, ale bardzo uważnie obserwuje scenę polityczną i myślę, że chce swoją inicjatywą osłabić PiS. PiS jest po prostu niebezpieczny i za taki uważa go Kościół. Hierarchowie rozumieją, czym jest zachodnia kultura i z niepokojem obserwują to, że PiS przesuwa Polskę na Wschód. Myślę, że Rydzyk jest jednym z narzędzi Kościoła w tej grze - stwierdziła Staniszkis, zapowiadając więc niezwykle osobliwą rozgrywkę między polskim Kościołem oraz partią Jarosława Kaczyńskiego, którą wielu nazywa dziś już wojną.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
- Rydzyk jest dużo bardziej skomplikowaną postacią niż stereotypy, które krążą na jego temat. Myślę, że się z Kościołem próbuje pogodzić, a jego powrót do polityki jest narzędziem, którego hierarchowie używają przeciwko demoralizacji szerzonej przez PiS. Jest swego rodzaju ochotnikiem, który realizuje tę politykę Kościoła - dodała stanowczo dawna przyjaciółka prezesa Prawa i Sprawiedliwości, na którego drodze wyrastają dziś poważne, dość niespodziewane problemy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jolanta Kwaśniewska UKRYŁA córkę. 10 lat nikt o tym nie wiedział
  2. Sucha skóra: jak ją pielęgnować domowymi sposobami
  3. Największa gwiazda TVN szokuje ws. homoseksualizmu! Chodzi o przyjaciela Kaczyńskiego
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Kolejna afera między PiS i mediami? Dziennikarka odpowie za krytykę wobec Dudy
ZAMIANA
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News