Bez nazwy-1
screen/youtube/Radio Maryja
Patryk Korzec - 14 Grudnia 2018

Rydzyk niedługo zdetronizuje Kaczyńskiego. Ma niespodziewanego sojusznika

Tadeusz Rydzyk jest postacią, której nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Każdy kojarzy kontrowersyjnego duchownego, którego imponujący majątek i ogromne wpływy budzą skrajne emocje. Okazuje się jednak, że ojcu dyrektorowi wciąż jest mało - już wkrótce zdetronizować może prezesa Kaczyńskiego niespodziewanym sojuszem. 

Tadeusz Rydzyk jest jedną z najbardziej wpływowych osób w polskim Kościele katolickim. Jego możliwości są ogromne, podobnie sprawa się ma z dochodami, a lista zarządzanych przez niego przedsiębiorstw robi wrażenie. Wszystkim znane są toruńskie mediów, jak Radio Maryja czy Telewizja Trwam. Prócz nich jednak mężczyzna ma pod swoimi skrzydłami także Fundację Lux Veritatis, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i wiele innych działalności. W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że ojciec dyrektor ma w planach jeszcze potężniejsze rozszerzenie swoich wpływów społeczno-politycznych. Już wkrótce może zdetronizować Jarosława Kaczyńskiego, pojawił się także jego nowy, niespodziewany sojusznik.

Tadeusz Rydzyk zyskał niespodziewanego sojusznika

Pierwsze informacje dotyczące nowej partii Ruch Prawdziwa Europa zaskoczyły wszystkich Polaków. Promowali ją w głównej mierze ludzie związani z toruńskim duchownym. Szybko pojawiły się głosy, że to on będzie pociągał za sznurki w ugrupowaniu i będzie swoistym odpowiednikiem Jarosława Kaczyńskiego. Wielu osobom wydawało się, że to śmieszna taktyka, jednak okazuje się, że ma ona swoje plusy - partia szybko zyskała wielu entuzjastów chcących zbliżyć się choć trochę do imperium, którym zarządza Tadeusz Rydzyk. Teraz niespodziewanie pojawił się kolejny sojusznik, którego z pewnością nie spodziewał się nikt - partię poparł publicznie Janusz Korwin-Mikke. Jego sympatię wzbudziła w głównej mierze wspólna niechęć do Unii Europejskiej. - Będzie odbierał głosy głównie PiS-owi, bo część wyborców antyunijnych wie, że PiS antyunijny nie jest. To może nam napędzić trochę głosów, cholera wie - mówił w rozmowie z "Super Expressem".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej

Wielka współpraca zdetronizuje Kaczyńskiego?

Okazuje się, że nienawiść do UE jest w polityku zdecydowanie większa, niż jakiekolwiek inne zapędy i poglądy. Przewiduje się również, że jeśli narodowcy, nowa partia oraz Wolność, którą kieruje Korwin-Mikke się zjednoczą, już wkrótce Tadeusz Rydzyk zdetronizuje samego Kaczyńskiego.   - Nasza klientela to młodzi ludzie, którzy z Rydzykiem mają niewiele wspólnego. Wzmocni się antyunijny przekaz. Ja jestem zwolennikiem ruchów w obronie Europy. Obrony przed su...nami z Unii Europejskiej! - emocjonował się Korwin Mikke. Już pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące wystartowania partii Rydzyka, Wolności oraz narodowców w wyborach do Europarlamentu ze wspólnej listy, jednak nikt na razie tego oficjalnie nie potwierdza.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński TOTALNIE się pogrążył. Na jaw wyszły kompromitujące fakty
  2. Dramat, koszmar i rozpacz! Tragedia emerytów, ZUS ogłosił najgorsze możliwe wieści
  3. Znaki zodiaku, które mogłyby zasiąść na tronie. Jesteś urodzonym władcą?
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. SZOK na spotkaniu opłatkowym PiS! U boku Kaczyńskiego pojawił się niespodziewany gość
O. Rydzyk - dofinansowaniaIle o. Rydzyk dostaje od państwa? Te kwoty WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News