Ojciec Rydzyk ogłosił coś przełomowego. Zrobi to na cześć Jana Pawła II

Ojciec Rydzyk ogłosił coś przełomowego. Zrobi to na cześć Jana Pawła II Źródło: Telewizja Trwam

Tadeusz Rydzyk nie ustaje w budowaniu swojego imperium. Toruński duchowny zapowiedział właśnie przełomowy projekt, który już niedługo zostanie wprowadzony w życie przez jego ludzi. W ten sposób upamiętniony ma zostać Jan Paweł II i jego przesłanie.

Tadeusz Rydzyk rozpoczął ten rok z przytupem. W Toruniu rozpoczęto realizację ciepłowni geotermalnej, o której budowę starał się od ostatnich kilku lat. Okazało się, że redemptorysta przygotował na najbliższe miesiące jeszcze więcej niespodzianek. Po raz pierwszy publicznie przyznał, że planuje wprowadzić wielkie zmiany w swojej uczelni, a jako uzasadnienie podaje chęć uczczenia papieża Polaka. Zapowiedzi wielkich zmian są doprawdy imponujące.

Tadeusz Rydzyk zapowiada przełom. Jan Paweł II był jego inspiracją

Nie od dzisiaj wiadomo, że Tadeusz Rydzyk lubi oprzeć niektóre gałęzi swojej działalności na postaci polskiego Ojca Świętego. Wystarczy wspomnień wielkie muzeum, które w najbliższych latach ma pojawić się w pobliżu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Okazuje się, że nawet nowy kierunek studiów może być usprawiedliwiony chęcią upamiętnienia życia papieża. Nawet jeśli chodzi o... pielęgniarstwo, które duchowny chce wprowadzić na swojej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. - Chcemy rozpocząć inną posługę... Pierwszy raz to powiem, chcemy się rozwijać, ale służyć. Chcemy otworzyć kierunek pielęgniarstwo, kształcić pielęgniarki... ale pięcioletnie normalne studia, nie taki kursik dwudniowy. Dlaczego? To byłby pomnik dla Jana Pawła II, żywy pro-life - powiedział Rydzyk podczas przemowy na konferencji organizowanej na jego uczelni. Jak widać, to właśnie papież Polak Jan Paweł II był dla Rydzyka inspiracją do otworzenia nowego kierunku. Oczywiście toruński redemptorysta pokusił się o dogłębne wytłumaczenie swojej decyzji. Przede wszystkim twierdzi, że nie godzi się na to, co obecnie dzieje się w kwestii ochrony życia. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I TEKSTEM - Jak słyszę, na wyższej uczelni, nie powiem której, nie na jednej, ale o jednej myślę, etykę medyczną wykłada Hartman, to za całym szacunkiem (...), ale jeżeli słyszę o pielęgniarstwie i katoliczka profesorka mówi, że będzie eutanazja i ona jest za tym. Tylko jedna siostra zakonna w tej grupie mówiła, że nie może być. Oni zaś mówią, że siostra tak mówi, bo siostra jest siostrą. Trzeba iść we właściwym kierunku. Trzeba człowieka kształtować - podsumował. Redemptorysta stwierdził również, że chce dać młodym ludziom bardzo dobry kierunek, który naprawdę przyniesie im porządne kwalifikacje. Jak stwierdził, zbyt często studenci decydują się na wybranie danej uczelni tylko ze względu na "ładne miasto", a nie przez pryzmat faktycznej wiedzy, jaką mogą zdobyć. ZOBACZ TAKŻE
  1. Biedronka ma niepowtarzalną propozycję dla młodych ludzi. Zostało niewiele czasu 
  2. Sztuczna inteligencja obejdzie zakaz handlu. Już niebawem w Polsce
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach! 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News